← Zpět na Poradna
Saunování

Péče při saunování

O samotném saunování víme mnohé, ale víte co si vzít sebou? A víte, jaká saunová kosmetika by ve vaší kosmetické taštičce neměla chybět?

Sauna je blahodárná jak na naši imunitu, tak také na naší pokožku. Saunovali se už staří Římané čí Egypťané a moc dobře věděli, že tím posilují a upevňují své zdraví. Tak řekněte proč byste to nezkusili také. Omlazující účinky sauny je proto dobré podpořit správnou péčí a se správnou kosmetikou. Zvláční ji a vyživí díky účinným složkám, jako je například med nebo olej.

V nabídce je spousty skvělých pomocníků, kteří vám pobyt v sauně ještě víc zpříjemní a navíc se správnou péčí a opakovaným používáním můžete docílit i anti – age efektu. Možná při první návštěvě nebude hned tak viditelný, ale pokud se budete saunovat pravidelněji několikrát týdně po delší dobu, budete mládnout před očima a vaše pokožka bude hladší a krásnější a vy zdravější.

Nutné je upozornit, že v každé sauně je potřeba dodržovat základní hygienické návyky. Zabráníte tím i šíření možných infekcí. V první řadě před vstupem do samotné sauny je nutné se osprchovat a umýt. Pro očistu a navození té správné atmosféry použijte rento saunové mýdlo s praktickou šňůrkou pro zavěšení, nebo sprchový mycí gel s vůní borovice v praktickém cestovním balení. Samotnému saunování by mělo předcházet také důkladné osušení ručníkem. Voda totiž kůži ochlazuje a účinky sauny a pocení mohou být vodou také zpomaleny.

Saunová podložka Saunová podložka
Saunová podložka

Jak už víme, do sauny se chodí zásadně bez plavek, ty rozhodně sebou neberte. Vstup pouze v ručníku, kiltu nebo bavlněném prostěradle. To se všeobecně ví. Používáním zabráníte znečistění lavic a je to ve veřejných saunách vždy žádoucí a hygienické. Vhodné jsou různé podložky do sauny, které jsou praktické, pratelné, příjemné na dotek. Bereme přece ohledy i na ostatní návštěvníky, že ano…

Chcete-li prokrvit a očistit pokožku, přibalte si peeling do sauny. Je to velmi účinný pomocník pro odstranění starší kůže, hydrataci a omlazení pokožky, který ji rozzáří. Peeling obsahuje antioxidační látky a oblíbený mandlový olej, a obsažená zrníčka pokožku promasírují. Peeling nanášejte krouživými pohyby, nechte působit i v sauně a smyjte při sprchování po saunování. Prokrvení ještě podpoříte použitím například masážních kartáčů nebo žínek rento.
Navíc po peelingu, pokud ho opakujeme dostává pokožka i příjemné barevné sjednocení.

Saunová žinka Saunová žinka
Saunová žinka

Chcete-li prokrvit a očistit pokožku, přibalte si peeling do sauny. Je to velmi účinný pomocník pro odstranění starší kůže, hydrataci a omlazení pokožky, který ji rozzáří. Peeling obsahuje antioxidační látky a oblíbený mandlový olej, a obsažená zrníčka pokožku promasírují. Peeling nanášejte krouživými pohyby, nechte působit i v sauně a smyjte při sprchování po saunování. Prokrvení ještě podpoříte použitím například masážních kartáčů nebo žínek rento. Navíc po peelingu, pokud ho opakujeme dostává pokožka i příjemné barevné sjednocení.

Dalším pečujícím pomocníkem, který můžete pravidelněji používat, je snadno použitelný med do sauny pro celé tělo. Med celkově pokožku zjemní, projasní a vyživí. O medu je také známo, že „vytahuje“ toxiny, má antibakteriální vlastnosti a pomáhá při hojení poraněné kůže.

Pobyt v sauně si můžete zpříjemnit blahodárnou krémovou rašelinovou maskou rento na obličej a dekolt. Rašelina má celkově blahodárné účinky na naše tělo, má výrazné antioxidační účinky, má vysoký obsah minerálních látek, omezuje působení škodlivých volných radikálů, zvyšuje regeneraci buněk a tím obnovuje metabolismus naší kůže. Je skvělá.

A krém do sauny? Určitě ano. Po saunování je vhodné pokožku ošetřit, například hydratačním tělovým balzámem. Snadno se roztírá a vstřebává do pokožky. Obsahuje přírodní složky a známou kyselinu hyaluronovou, které pečují a hydratují pokožku a kůže je krásně vláčná a příjemná na dotek.

A když máte citlivou pokožku hlavy, nebo chcete ochránit vaši barvu vlasů, přibalte si klobouk nebo čepici, nebo praktický zavinovací turban. Chráníte tak své vlasy před horkem a suchem a navíc si prodlužujete délku pobytu v sauně.

Na závěr nezapomeňte na župan, který Vás krásně zabalí a můžete v klidu relaxovat! Ze sauny je nejlepší se přesunout na čerstvý vzduch, vaše tělo totiž po pobytu v sauně potřebuje nutně kyslík.        

www.opamuurikka.cz

Rubriky:

Další z rubriky

DSC2107 kopie
Číst článek
23. 01. 2024

Poháry plné lásky

Zabořte lžičky do sladkých krémů, zažehněte oheň citů. Nyní se poháry plní těmi nejsladšími dobrotami a my jsme je naservírovali do porcelánových kalichů a talířků Matěje Polácha.

Poradna Řemeslo
Kávovar KRUPS
Číst článek
30. 11. 2023

Káva pro všechny! Značka: IHNED

Náročná uzávěrka vánočního vydání NPB byla díky kávě z opravdu intuitivního kávovaru Krups mnohem radostnější.

Poradna
Shutterstock 2348608561 kopie
Číst článek
19. 11. 2023

5 pravidel peněz ve vztahu

Společným soužitím by se vaše finanční situace měla zlepšovat. Nastavte si model nakládání s penězi tak, aby vyhovoval oběma, a nebojte se ho při změně situace upravit.

Poradna
Zahrada v lahvi
Číst článek
05. 11. 2023

DIY Zahrada v lahvi

Jestli se vám už teď stýská po práci na zahradě, máte díky aeráriu možnost pustit se do toho kdykoli. Navíc získáte opravdu krásný doplněk do bytu.

Poradna
Finance
Číst článek
13. 10. 2023

5 bonusů hypotéky

Potřebujete prodat dům či byt, který jste si pořídili na hypotéku? Prozradíme vám, jak to může být vaše konkurenční výhoda a jak celým procesem prodeje projít co nejrychleji.

Poradna
Shutterstock 1867917709 kopie
Číst článek
03. 09. 2023

5 zelených opatření

V září startuje nová vlna dotačního programu Nová zelená úsporám. Myslí nejen na vlastníky domů, ale i na bytová družstva, seniory a nízkopříjmové domácnosti.

Poradna
My dva a hlína
Číst článek
17. 01. 2023

My dva a hlína

Robert a Veronika Vanya vyrábějí v Brtnici keramiku litou do forem, poznáte ji podle barev i vyřezávaných detailů. Potřebujete nové úchytky nebo vypínače? Keramika Vanya má co nabídnout.

Poradna Řemeslo
Jak vybrat vysavač pro malý byt?
Číst článek
29. 11. 2021

Jak vybrat vysavač pro malý byt?

Vybrat si vysavač, který bude vyhovovat všem vašim požadavkům není snadné - tedy pokud ho nevybíráte hlavně podle barvy...

Poradna
Jste pojištění na správnou hodnotu?
Číst článek
13. 07. 2020

Jste pojištění na správnou hodnotu?

Pojistná smlouva se uzavírá na rok a zhruba dva měsíce před uplynutím lhůty přichází výzva na její prodloužení a zaplacení pojistného.

Poradna
Hledejte za humny
Číst článek
11. 07. 2020

Hledejte za humny

Jistě jste se nejednou pozastavili nad tím, proč dovážíme vajíčka z Polska a v chlazeném regálu najdeme mléko z Alp. To všechno máme přece doma taky.

Poradna

AKTUÁLNÍ ČÍSLO ČASOPISU

NPB0324 Předplatné časopisu ↗
Opamuurikka

SOUTĚŽNÍ PŘÍSPĚVEK

Bond in Motion 01 foto Havas Prague TOP 10

Soutěž s Jamesem Bondem
K právě probíhající výstavě Bond in Motion na pražském Výstavišti v Holešovicích, pro vás máme soutěž o tři rodinné vstupenky na tuto unikátní podívanou. Do 1. dubna si na výstavě můžete prohlédnout nejen vozy agenta 007, ale i spoustu dalších “neautomobilových” předmětů. Více o výstavě se dočtete zde: www.bondinmotion.cz OTÁZKA: NAPIŠTE NÁM ALESPOŇ TŘI ZNAČKY VOZŮ, KTERÉ SE KDY VE FILMECH O AGENTOVI 007 OBJEVILY. SVÉ ODPOVĚDI NÁM POŠLETE NA MAIL: REDAKCE@NOVEPROMENYBYDLENI.CZ DO 7.3.2024 TŘI ŠŤASTNÉ VÝHERCE VYLOSUJEME V PÁTEK 8.3.2024

Chci soutěžit →

AKCE A UDÁLOSTI

18.11.2023 - 12.5.2024
Helena Zmatlíková dětem (100 let)

Nejnovější články

DSC05292 1 kopie
Číst článek
23. 02. 2024

V Českém ráji

Štěpánka s manželem Pepou a dvěma malými syny si pořídili dům ve vesnici, ze které Pepa pochází. Chyběl jim velký společenský prostor pro návštěvy, protože Štěpánka má pět sourozenců...

8. řada Bydlet jako
DSC05595 kopie
Číst článek
16. 02. 2024

Bydlet jako kořenářka

Pro Martinu je chalupa v Českém ráji milovaným zázemím pro odpočinek, ale také pro aktivní trávení volného času. S designérkou Maruškou Starou se rozhodly využít bývalý sklad a proměnit ho v bylinkářský ateliér.

8. řada Bydlet jako
Le Bon Brno fullress 1 kopie
Číst článek
15. 02. 2024

Bydlení v továrně

Příběh světlého loftu s velkými industriálními okny, který vznikl v bývalé textilní fabrice, inspiruje a fascinuje zároveň.

Interiéry Bydlení
Duradecor ultramatt 2
Číst článek
15. 02. 2024

Co je trendy v interiérových dveřích? Minimalistický design a šedé odstíny.

Nedílnou součástí kvalitních dveří je nejen atraktivní design, ale měly by mít také další užitečné prvky. Například moderní a odolný povrch.

Interiéry Bydlení
ROWENTA XS75s
Číst článek
29. 01. 2024

Jarní úklid: Čas na novou energii!

Jarní úklid je spojen s novým začátkem a svěží energií. Na několik měsíců zamáváte zimní náladě a vpustíte si domů více optimistických slunečních paprsků. Ty potěší zejména duši, ale oko někdy vyděsí – umí poodhalit víc, než byste si přáli.

Interiéry Bydlení
DSC2107 kopie
Číst článek
23. 01. 2024

Poháry plné lásky

Zabořte lžičky do sladkých krémů, zažehněte oheň citů. Nyní se poháry plní těmi nejsladšími dobrotami a my jsme je naservírovali do porcelánových kalichů a talířků Matěje Polácha.

Poradna Řemeslo
Veba povlečení
Číst článek
22. 01. 2024

VEBA - český textilní výrobce s dlouholetou tradicí

Historie společnosti VEBA navazuje na více než stošedesátiletou tradici průmyslové textilní výroby ve východních Čechách. Dlouholeté zkušenosti, technickou i technologickou vyspělost a „řemeslný um“ promítá do všech svých produktů.

Interiéry Bydlení
10 A8697 02 Peter Fabo 1 kopie
Číst článek
10. 01. 2024

Nové vrstvy a detaily

Rekonstrukce prvorepublikového bytu pracuje s tradičním rozvržením místností. K noblesní atmosféře přispívá dialog mezi historií a současnými vloženými barevnými bloky, definujícími jednotlivé pokoje.

Interiéry Bydlení
Tyčový vysavač Electrolux EW81U3DB
Číst článek
05. 01. 2024

Dokonale čisto jedním tahem

Perfektně čistá podlaha za pár minut, bez kontaktu se špinavou vodou a s pomocí jediného spotřebiče? Žádný problém! Díky tyčovému vysavači Electrolux 800 Wet&Dry nebudete muset řešit nedostatek času nebo vůle k vysávání a následnému vytírání.

Test
DSC0920
Číst článek
03. 12. 2023

Ledové království

Spousty světýlek, dekorace i jídlo kořeněné severským folklorem promění vaši vánoční pohodu v zasněženou pohádku.

Recepty