← Zpět na Interiéry
Jak vyzrát na ukládání

Jak vyzrát na ukládání

Je pro vás důležitá velká skříň, ve které se nebudou mačkat saka, nebo knihovna u postele? Ukážeme vám, jak si hezky i prakticky zařídit ložnici.Dub &...

Je pro vás důležitá velká skříň, ve které se nebudou mačkat saka, nebo knihovna u postele? Ukážeme vám, jak si hezky i prakticky zařídit ložnici.

Dub & sklo

Šatní skříň kombinuje skleněné plochy a dubové dřevo, vybírané z nejhezčích kmenů. Díky ručnímu kartáčování má dub přírodní vzhled s živou texturou.

Jak vyzrát na ukládání Jak vyzrát na ukládání
Jak vyzrát na ukládání

Kompletní série do ložnice

Do novinkové řady Tanola patří kromě postele a nočních stolků skříňový nábytek. Nabízí sestavy z modulů různých rozměrů a materiálů. Komodu například doplníte na jedné, případně na obou stranách levým nebo pravým regálem.

Šatní skříň a komoda: skříň, 300 × 223 × 69 cm, 54 850 Kč, komoda, 121 × 84 × 41 cm, 17 900 Kč, regál ke komodě, 164 × 98 × 43 cm, 8 000 Kč, postel s čalouněným čelem a lavicí, 180 × 200 cm, 27 570 Kč, 

www.jitona.cz

Pokud se vám nepoštěstilo zařídit si v bytě šatnu, často na skříně zbývá prostor v ložnici. Při dobrém výběru vám udělají spoustu parády i užitku. Možná vás osloví kombinace moderních a tradičních materiálů. Minimalistické sklo může rámovat pečlivě opracované dřevo – i s jednoduchými tvary tak vytvoříte příjemně útulnou atmosféru. Kouzla svedou bílé skříně, skříňky i poličky. Na bílé stěně se sympaticky ztratí, naopak v kombinaci s tmavšími barvami nebo dekory dřeva pěkně vyniknou. V ložnici působí příjemně šedé nebo béžové tlumené barvy, pastelové tóny nebo odstíny dřeva, i temperamentnějším povahám bude vyhovovat, když si do místnosti odpočinku pořídí barvy, které je trochu zklidní. Stylotvorným prvkem se může stát třeba tapeta na čelní stěně nebo zkuste zajímavým dekorem tapety osvěžit svůj starý nábytek.

knížky

I ložnice může být oázou pro knihomoly. Pod postelí nemusíte mít jen zásuvky na peřiny. Je to taky skvělé místo na knížky. Župan si odložíte na žebřík, aby byl po ruce.

Jak vyzrát na ukládání Jak vyzrát na ukládání
Jak vyzrát na ukládání

Čelo jako knihovnička

V malých bytech se vyplatí o umístění nábytku víc přemýšlet. Když si pořídíte čelo postele, které obsahuje i úložné police, ušetříte místo a budete mít po ruce knížky, časopisy a všechny drobnosti, bez kterých se v posteli neobejdete. Postel situujte tak, aby měla po delších stranách dostatek místa.

Čelo postele

Brimnes, fólie, š. 140–180 cm, polici lze nastavit do různých pozic, horní část má otvory pro kabely, od 2 000 Kč, 

www.ikea.cz

NA MALÉ VĚCI

Někdo má rád všechny věci schované, jiný je zase vystavovací typ, takže potřebuje mít to nejhezčí na očích. Patří sem určitě knížky nebo dekorace, s množstvím to ale nepřehánějte. Zajímavé jsou třeba knihovny s vloženými boxy v různých barvách nebo dekorech. Nevýhodou knihovny poblíž postele je, že se do knih z peřin práší víc než v obýváku, to ale často za pohled na hezké hřbety knih a jejich blízkost stojí. V malých prostorech využijete dobře i mělké skříňky, vhodné jsou zvlášť na dekorace. Všeobecnými oblíbenci bývají skříňky a komody se zásuvkami, čím víc jich je a různých rozměrů, tím lépe, praktické jsou plnovýsuvy, ve kterých hned najdete správnou kravatu i odpovídající ponožky, a když do nich třeba jen lehce strčíte kolenem, tiše se dovřou. Jsou přístupné a ukládání v nich si snadno zorganizujete, samy se díky nim obslouží i děti.

Jak vyzrát na ukládání Jak vyzrát na ukládání
Jak vyzrát na ukládání

Na menší věci

Jsou předměty, které si chcete určitě vystavit, a další zase potřebujete raději schovat. Ideálně si v ložnici zkombinujte otevřené a zavřené skříňky. Záleží jen na vás.

Nábytek na drobnosti

Řada ILBRO – komoda, 1 999 Kč, velká nástěnná police, 

1 299 Kč, noční stolek, 999 Kč, stojan na časopisy, 799 Kč, čtvercové nástěnné police, sada 3 ks/699 Kč, 

www.jysk.cz

Skříň do stropu

Objemná třídílná skříň s dveřmi z lesklého lamina. Díky tomu, že zabírá celou stěnu ložnice, nezmenšuje prostor. Zavřená totiž vytváří jednolitou světlou plochu. 

Vestavěná skříň:

Korpus tvoří lamino dub Bruno Synchro 18, 280 × 260 × 60 cm, orientační cena 40 000 Kč, 

www.jninterier.cz

Jak vyzrát na ukládání Jak vyzrát na ukládání
Jak vyzrát na ukládání
Jak vyzrát na ukládání Jak vyzrát na ukládání
Jak vyzrát na ukládání

Vestavěné skříně 

Hanák, model Line. Má jednoduchý elegantní design, na kterém vynikne použitý materiál, a decentní úchytky. Sestavu lze ozvláštnit např. efektní nikou v plné výšce skříně.

Skříň

Dýha arabica kartáčovaná/champagne,

cena na doptání v obchodní síti Hanák.

PROSTOR POD POSTELÍ

Využít ho? Podle doporučení odborníku by klasické lůžko s matrací a roštem melo zespodu větrat. Pokud ale není v ložnici místo na peřináč nebo další skříň, určitě box pod postel nebo úložný prostor pod vyklápěcí ložnou plochou rádi využijete. Boxy vyžadují častější vysávání, aby se v nich nedržel prach, věci pod výklopným lůžkem je zase třeba občas provětrat. Mít kam uložit peřiny mnohdy znamená nový prostor pro práci, čtení i zábavu. V peřinách by se melo spát, ne žít, zvlášť rodiče teenageru o tom ví své. V pokojích malých i velkých potomku by se tak na ne melo najít místo. Na peřináče se dnes skoro zapomnělo, pro výrobce to bývá přežitý kus nábytku, a tak určitě stojí za to nechat si nějaký hezký vyrobit na míru, i pro další generace.

Jak vyzrát na ukládání Jak vyzrát na ukládání
Jak vyzrát na ukládání

Do menších ložnic

Postel v osvědčeném jednoduchém designu má výhodný úložný prostor, takže se hodí i do prostor, kde je třeba využít každý centimetr.

Postel Nicol

Kromě elegantních nočních stolků k ní jde doobjednat šatní skříně, komody či další nábytek na míru. Cena na doptání v obchodní síti Hanák.

Jak vyzrát na ukládání Jak vyzrát na ukládání
Jak vyzrát na ukládání

Místo v posteli

Také designové čalouněné postele si můžete pořídit s větším úložným prostorem.

Postel Fenice s praktickým výklopným roštem

Designéři Bernhardt & Vella spojili velkými polštáři čelo s rámem. Ložná plocha se jednoduše vyklápí v úhlu, který usnadňuje ukládání věcí. Je možné ji zvednout také ve vodorovné poloze. V látce nebo v kůži, od 231 × 171 cm, 

www.natuzzi.cz

Smrkový nábytek

Do série Togo patří postel s úložným prostorem na peřiny. Prádelník má záda z šedého sololaku, aby mohl stát i v prostoru.

Lužko a prádelník

Postel, 140 × 200 cm, 7 200 Kc, a boxy pod ni od 1 430 Kc/ks, prádelník, 100 × 50 × 105 cm, 10 270 Kc, 

www.egazel.cz

Jak vyzrát na ukládání Jak vyzrát na ukládání
Jak vyzrát na ukládání
Jak vyzrát na ukládání Jak vyzrát na ukládání
Jak vyzrát na ukládání

Postel hraje prim

Ve velkých bytech s šatnou nemusíte řešit velké úložné prostory. Stačí pár menších kousků nábytku na odkládání věcí. 

Prošívaná postel Luxuria

Je výjimečně pohodlná a extrémně pružná díky patentovanému systému Hästens v kombinaci s přírodní výplní z bavlny, vlny a koňských žíní. Strečové čalounění zaručuje vyšší pružnost, úchyty po stranách matrace lepší manipulaci, 180 × 200 cm, 

www.postele-hastens.cz

, cena podle modelu.

Světlo

V šatnách je důležité dobré osvětlení. Pokud nemáte možnost střešního nebo klasického okna, určitě věnujte hodně pozornosti rozmístění světel všude tam, kde hledáte. I dovnitř skříně.

Jak vyzrát na ukládání Jak vyzrát na ukládání
Jak vyzrát na ukládání

Do podkroví

Díky tomuto skříňovému systému můžete mít úložné prostory na míru i v atypickém prostoru.

Skříň do každé ložnice: K 

dostání u prodejců JJP.

VYCHYTÁVKY

Skříní vyplníte skoro každý prostor, bez větších problémů i komplikovaný pod zkosenou střechou. Dejte si ale pozor na vnější zdi domu. Aby v těchto místech nehrozily plísně, doporučuje se přidat vestavěné skříni záda a boky, bez nichž se jinak dokážete obejít. Na věci by mělo být dost místa, aby se nemačkaly, což je výzva k likvidaci zbytečného oblečení. Méně je více! Určitě máte vyzkoušené, že čím víc skříní doma je, tím roste chuť shromažďovat věci a taky nechuť se jich zbavovat.

Jak vyzrát na ukládání Jak vyzrát na ukládání
Jak vyzrát na ukládání

Originální komody

Magnet na oči. Asymetrická dvířka se snadno otevírají, uvnitř využijete klasické police.

Designové komody Doppler: 

Základ z masivu, nohy z jasanu, lakovaný povrch, 216 × 70 × 48 cm, u prodejcu znacky Bonaldo.

Jak vyzrát na ukládání Jak vyzrát na ukládání
Jak vyzrát na ukládání

Ideální pro děti

V dětském pokoji je pořádek, když je co kam uklízet. Děti milují nízko položené úložné prostory na hračky.

Lavice Stuva:

Čelo výsuvu na kolečkách také v modré barvě, 90 × 50 × 50 cm, Ikea, 1 490 Kč.

Rubriky:

Další z rubriky

13174719 13174725 kopie
Číst článek
30. 11. 2023

Vánoce přicházejí

Dům v Horním Švábsku, kde žije fotografka a blogerka Christel Harnischová s milovaným manželem, je jako plátno, které se stále přemalovává. A zvlášť výrazně o Vánocích.

Interiéry Bydlení
Akční dvojčata Max a Magnus
Číst článek
20. 11. 2023

Pokoj pro dva školáky

Nastal čas, kdy naši synové, skoro sedmiletá dvojčata Max a Magnus, nastoupili do první třídy a my jsme museli adaptovat jejich dětský pokoj na novou životní etapu. Text a realizace: Petr Šlejmar

Interiéry Proměny
Chata zvaná Knoflíček
Číst článek
11. 11. 2023

Chata zvaná Knoflíček

Taky se na horách bavíte představami, jak to asi vypadá uvnitř těch malých útulných chaloupek? Do jedné vás teď rádi pozveme.

Interiéry Bydlení
Bydlet jako systematik
Číst článek
07. 11. 2023

Bydlet jako systematik

Naďa je ekonomka a touží po útulném bydlení. Přála si z nevyužívané pracovny zařídit ložnici s pracovnou a šatnou, a moc ráda to nechala na profesionálech.

Interiéry Bydlet jako 7. řada Bydlet jako
01 dvere VEKRA Interier QUADRIO bily lak RAL 9010 okna VEKRA Komfort EVO plast bila zakleni KLIDEA int
Číst článek
06. 11. 2023

Interiérové dveře zkrášlují i chrání

Moderní bydlení hýčká prostor, je plné světla a zbavené bariér, ale bydlet v bytě bez vnitřních dveří bychom asi nemohli. Interiérové dveře patří mezi nejnamáhavější části bytu.

Nezařazené Interiéry
Bydlet jako v přestupní stanici
Číst článek
06. 11. 2023

Bydlet jako v přestupní stanici

Stísněný panelový byt po dědečkovi moc prostoru pro fantazii ani pro život nenabízel. Mladý manželský pár získal díky odvážnému řešení domov, o jakém se mu ani nesnilo.

Interiéry Bydlet jako 7. řada Bydlet jako
Bydlet jako v sametu
Číst článek
06. 11. 2023

Bydlet jako v sametu

Dobře vybavená chata na dostupném místě se může při současných nákladech na život stát jednoduchým východiskem.

Interiéry Bydlet jako 7. řada Bydlet jako
Bydlet jako mileniál
Číst článek
28. 10. 2023

Bydlet jako mileniál

Malý byt na sídlišti může být příjemným domovem a zároveň upřímnou vizitkou svého majitele.

Interiéry Bydlet jako 7. řada Bydlet jako
PEG 6962
Číst článek
25. 10. 2023

Inspirace z celého světa

Zveme nás na návštěvu bytu, který designérka Lucie Pilařová navrhla jako směs vzpomínek z cest a inspirací od slavných designérů.

Interiéry Bydlení
Bydlet jako v záři neonů
Číst článek
15. 10. 2023

Bydlet jako v záři neonů

Dvanáctiletý Vojta zatím svůj dětský pokoj nijak zvlášť nevyužíval, protože rád trávil čas s rodiči. Postupně však roste do mladého muže, který soukromí ocení.

Interiéry Bydlet jako 7. řada Bydlet jako

AKTUÁLNÍ ČÍSLO ČASOPISU

NPB1223 COVER Předplatné časopisu ↗
DM - Sny se stávají skutečností

AKCE A UDÁLOSTI

Od 2.10. do 17.12.
Co podniknout v listopadu

Nejnovější články

DSC0920
Číst článek
03. 12. 2023

Ledové království

Spousty světýlek, dekorace i jídlo kořeněné severským folklorem promění vaši vánoční pohodu v zasněženou pohádku.

Recepty
13174719 13174725 kopie
Číst článek
30. 11. 2023

Vánoce přicházejí

Dům v Horním Švábsku, kde žije fotografka a blogerka Christel Harnischová s milovaným manželem, je jako plátno, které se stále přemalovává. A zvlášť výrazně o Vánocích.

Interiéry Bydlení
Kávovar KRUPS
Číst článek
30. 11. 2023

Káva pro všechny! Značka: IHNED

Náročná uzávěrka vánočního vydání NPB byla díky kávě z opravdu intuitivního kávovaru Krups mnohem radostnější.

Poradna
Sněhové políbení
Číst článek
28. 11. 2023

Dort Pavlova

Ruská balerína Anna Pavlovová navštívila v r. 1926 Austrálii a Nový Zéland. Podle její sukně upekli dort s názvem Pavlova a stal se národním pokladem.

Recepty
CZECH INTERIOR AWARD LOGO 2024
Číst článek
26. 11. 2023

CZECH INTERIOR AWARD

Máte interiér navržený od interiérového designéra nebo architekta a toužíte ho ukázat světu? V tom případě zpozorněte, protože právě začal první ročník jediného výhradně českého ocenění v oblasti interiérového designu.

Soutěže
Barevná inspirace
Číst článek
24. 11. 2023

Barvy Vánoc

Bez červené a zelené to určitě nepůjde, ale i jejich paleta je velmi bohatá! Zkuste volit odstíny, které v sobě mají ještě nádech slavnostních okamžiků. Inspirujte se například portským vínem a elegantní barvou voňavých jedlových větviček.

Dekor & DIY
DSC3639
Číst článek
22. 11. 2023

Horké chutě

Menu pro zimní dny je sice bílé jako čerstvě padlý sníh, ale přitom tak hebce teplé, že po něm pookřeje vaše tělo i duše.

Recepty
Akční dvojčata Max a Magnus
Číst článek
20. 11. 2023

Pokoj pro dva školáky

Nastal čas, kdy naši synové, skoro sedmiletá dvojčata Max a Magnus, nastoupili do první třídy a my jsme museli adaptovat jejich dětský pokoj na novou životní etapu. Text a realizace: Petr Šlejmar

Interiéry Proměny
Shutterstock 2348608561 kopie
Číst článek
19. 11. 2023

5 pravidel peněz ve vztahu

Společným soužitím by se vaše finanční situace měla zlepšovat. Nastavte si model nakládání s penězi tak, aby vyhovoval oběma, a nebojte se ho při změně situace upravit.

Poradna
Barevná inspirace
Číst článek
15. 11. 2023

Barva, vůně i chuť kořeněných dýní

Na dýně různých tvarů a odstínů natrefíte v této době úplně všude. Jak na vás působí? Jestli vám také zlepšují náladu, inspirujte se jejich barvou i doma. Kdyby vám chybělo trochu žluté, okořeňte svůj interiér špetkou kari.

Dekor & DIY