← Zpět na 3. řada Bydlet jako
Bydlet jako BOHO

Bydlet jako BOHO

Příběh této proměny je možná docela typický pro generaci třicátníků, k nimž naše čtenářka Kristýna patří. Rádi by bydleli moderně, ale když jim v začá...

Příběh této proměny je možná docela typický pro generaci třicátníků, k nimž naše čtenářka Kristýna patří. Rádi by bydleli moderně, ale když jim v začátcích pomohou rodiče starším nábytkem, mají ostych se ho zbavit.

SVOBODA, VOLNOST

V úvodní scénce sice Janu honí kvůli natáčení boho proměny v boho stylu zlé sny, ale to brzy přejde. Tento trend je totiž vzácně univerzální. Berou si ho za svůj nejen mladí lidé, kteří se teprve začínají zařizovat, ale svoje byty do něho dokážou snadno vyladit i generace jejich rodičů. Boho styl je totiž mix starých známých nápadů, jen trochu jinak poskládaných. Míchá se tu donedávna velmi populární etno, indiánské motivy, bohémská spontánnost a kdo chce, objeví i prvky country. Elegantní barevnost založená na kombinaci přírodního dřeva, šedé, bílé a pastelových odstínů je v podstatě neutrální, záleží jen na tom, jak doladíte styl pomocí doplňků. A na to právě designérka Denisa vsadila.

Kristýna si myslela, že je konzervativní, ale já v ní objevila skrytou bohémku, ke které se teprve musela sama sobě přiznat.Denisa Bartošová, designérka

prostor

Obývací pokoj o rozloze 20 m2 je v prvním patře rodinného domu, má okna do zahrady a jedny vstupní dveře. Součástí bytu je i samostatná šatna, takže v tomto pokoji není nutné instalovat skříně ani další úložný nábytek a designérka se mohla soustředit jen na vymodelování relaxační atmosféry. Hlavní rolí tohoto pokoje je totiž odpočinek.

Bydlet jako BOHO Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO

DŘÍVE

Provizorně zařízený obývací pokoj neměl stylový ani barevný koncept a nábytek tu byl jako by náhodně seskládaný.

Bydlet jako BOHO Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO

NYNÍ  Pokoj je uspořádaný tak, aby si tu mohly návštěvy spokojeně povídat, a když bude Kristýna sama, aby mohla pohodlně sledovat televizi.

Bydlet jako BOHO Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO

DŘÍVE Nábytek z různých zdrojů nebyl stylově ani barevně sladěný, a navíc nijak neodrážel osobnost své obyvatelky.

Bydlet jako BOHO Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO

NYNÍ  Rozkládací rohová pohovka poskytuje maximální pohodlí. Pojízdné špalky s květinami tvoří oázu pod oknem.

KONTAKTY A PRODUKTY, KTERÉ SE NÁM OSVĚDČILY 

Nábytek a doplňky

Většinu vybavení jsme pořídili v obchodě Jysk,

www.jysk.cz

.

Televize

Jestli hledáte superkvalitní obraz, tak značka LG vás nezklame.

www.lg.cz

kolik to stálo

Nábytek...TapetaTextil a doplňky42 814 Kč2 294 Kč4 829 Kč0KčCELKEMK ristýna je názorným příkladem toho, jak může být mladý člověk, který se hezky a vkusně obléká, bezradný při zařizování svého vlastního domova. Má vlastní byt v rodinném domě svých rodičů, a protože ji nic nenutilo do zařizování bytu zásadně investovat, nechávala ho tak nějak ležet a běžet. Teprve když mohla zblízka pozorovat práci designérky Denisy, zjistila, že ji proměny vlastně velmi zajímají a že by si mohla i svůj byt přizpůsobit tak, aby odrážel její zájmy a životní styl. „Možná jsem pořád tak trochu čekala, že se vdám a odstěhuju jinam, ale dnes myslím, že právě v tom byl zakopaný pes,“ přiznává Kristýna mimo kameru. „Jako by na mně bylo znát, že ještě nejsem dost dospělá, když přežívám v provizoriu a nepovažuji svůj byt za domov, který stojí za to si pořádně zařídit. Zrekonstruovala jsem koupelnu, jsem spokojená i s ložnicí, ale obývák byl zřetelně nedotažený, a navíc mě červená pohovka stále víc iritovala,“ dodává ještě majitelka. 

1. Pohled od vstupních dveří

Křeslo

s podnožkou Petersborg, 4 500 Kč,

příborník

Nordby, 5 999 Kč,

odkládací stolek

Haarby, mramor, 1 499 Kč,

nástěnná police

Gard, 399 Kč/2 ks,

koberec

Villin, 70 × 140 cm, 450 Kč, šedý

pléd

Linea, 500 Kč, šedá umělá

kožešina

, 699 Kč,

polštáře

: s nápisem, 100 Kč, mentolový, 125 Kč, s růžemi, 200 Kč, fialový s třásněmi, 225 Kč, hrubě pletený, 450 Kč, vše Jysk,

www.jysk.cz

;

pohovka

, Orfa Nábytek, 19 500 Kč po slevě; tapeta,

www.interie.cz

, 2 294 Kč;

zrcadlo

a

lustr

vlastní;

kovová klec

,

slaměný list

a

starý telefon

, fundus ČT

Bydlet jako BOHO Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO
Rozkládací rohová pohovka z Jysku a křeslo s podnožkou poskytují maximální pohodlí Kristýně i každému, kdo sem přijde na návštěvu. Pojízdné špalky s květinami tvoří oázu pod oknem.

BYTOVÁ TERAPIE

„Tahle proměna pro mě byla zpočátku pěkný oříšek, Kristýna se totiž bála jakéhokoliv vybočení ze zažitých zvyklostí a sama se přiznala, že je vlastně konzervativní a konzervativní způsob bydlení by jí také nejvíc vyhovoval. Když jsem se na tu šmrncovní holku podívala, bylo mi jasné, že si prostě jen málo věří a bojí se otevřít něčemu, co je pro ni naprosto neznámé,“ rekapituluje Denisa. „Nasadila jsem do boje všechny svoje psychologické strategie, protože mi bylo jasné, že boho styl bude pro Kristýnu naprosto ideální. Když jsem jí představila neutrální základ se světlou tapetou a šedou pohovkou, hodně se uklidnila ‒ tam žádný výstřelek opravdu nehrozil. V tom je boho styl geniální ‒ vytvoříte ho na neutrálním základu pomocí drobných doplňků, které se zase dají snadno odstranit,“ dodává ještě naše designérka. Pro Kristýnu vybrala velkou rohovou pohovku a bílé skříňky, bílý stolek a komodu. Z původního vybavení zachovala kovový lustr a zrcadlo se stříbrným rámem, které se do nového konceptu bezvadně hodilo. „Při bližším pohledu na doplňky se ukázalo, že Kristýna už tu intuitivně pár věcí, které boho styl naznačují, má, ale nedokázala je zkombinovat tak, aby společně působily harmonicky,“ shrnuje Denisa.

2. Pohled od křesla

Vitrína

Nordby, 6 999 Kč,

odkládací stolek

Randerup, 350 Kč,

lucerny

z letní kolekce, kouřová

váza

Theo, 375 Kč, vše Jysk,

www.jysk.cz

;

tapeta

,

www.interie.cz,

2 294 Kč/role

Bydlet jako BOHO Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO

VYPÍNAČE

Původní vypínače v pokoji byly bílé, ale z levného plastu. Porcelánové kulaté Decento od ABB svým retro designem ladí k příjemně neformálnímu stylu tohoto pokoje.

3. Pohled od okna

Taburet

Padborg, 2 299 Kč, nízký

stolek

Lerje, 1 750 Kč,

váza

Reidar,

koberec

Villin, 70 × 140 cm, 450 Kč, vše Jysk,

www.jysk.cz

;

pohovka

, Orfa Nábytek, 19 500 Kč po slevě;

tapeta

,

www.interie.cz

, 2 294 Kč;

plakáty

Bild, 199 Kč/3 ks, a bambusové

lišty

k zavěšení plakátu, 129 Kč/2 ks, Ikea

Bydlet jako BOHO Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO

MONTUJEME NÁBYTEK

Skříň a komodu z Jysku bylo třeba smontovat přímo na místě, pohovku stačilo jen přisadit k sobě. Naštěstí ji do patra vynášeli chlapi jako hory, pro které to byla hračka.

Vitrína

Nordby, 6 999 Kč, Jysk,

www.jysk.cz

;

pohovka

, Orfa Nábytek, 19 500 Kč po slevě;

tapeta

,

www.interie.cz

, 2 294 Kč/role

CO JE TU BOHO

Když se podíváte na nový, pohodlný a útulný obývák, uvědomíte si, že jeho základ je naprosto neutrální: podlaha v dekoru dřeva, bílá výmalba a světlá tapeta, šedý a bílý nábytek. To, čím Denisa vytvořila osobitý styl, jsou doplňky ‒ a můžeme začít třeba výběrem neobvyklého designu televize, která má velmi tenkou obrazovku a transparentní podstavec ‒ působí, jako by levitovala a v prostoru spíš visel obraz. Protože se Kristýna nedívá na zprávy, ale ráda sleduje přírodopisné fi lmy a pořady o cestování, přináší jí sem televize jen samé další příjemné emoce. Lehkonohé stolky Denisa doplnila masivními kusy přírodního dřeva ‒ spousta květin, která k boho stylu patří, totiž bude rozmístěná na špalcích z masivní břízy. Ty mají díky Romanovi dohladka zbroušené horní plochy natřené bílou barvou. Pro snadnou manipulaci je Roman opatřil kolečky, takže Kristýna s nimi může při úklidu lehce posunovat. Pak už tu hraje jen spousta polštářů a několik originálních lapačů snů, které nemusí jen chytat zlé sny, ale slouží i jako dekorace. Původní lustr Denisa ověsila peříčky.

4. Pohled od televize

Stolky

ze špalků, vlastní výroba;

lucerny

z letní kolekce Jysk,

květináče

: menší betonový Eilif, 40 Kč, větší betonový Otto, 150 Kč, největší betonový s eukalyptem, 700 Kč, vše Jysk,

www.jysk.cz

;

květiny

jsou ze zahradnictví Novák v Hlučíně

Bydlet jako BOHO Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO
V nevyužitém koutě u okna Denisa rozehrála skutečnou boho symfonii. Rozvěsila sem vlastnoručně vyrobené lapače snů, na dřevěné špalky posadila spoustu květin a doplnila svíčkami.
Bydlet jako BOHO Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO

MUŽSKÉ A ŽENSKÉ PRÁCE

Zatímco Roman pásovou bruskou vyhlazoval povrchy pařezů, které pak společně s Denisou natřou a opatří kolečky, Denisa se bavila výrobou lapačů snů. Nedržela se přesně zásad indiánských maminek a rozhodla se udělat jejich romantičtější variantu z recyklovaných krajkových záclon. Máte rádi pohádky? Pusťte si tento díl v archivu ČT na ivysilani.cz, Roman vám tam přečte pohádku o tom, kde se vzaly indiánské lapače snů.

5. Pohled od pohovky

Zapůjčená

televize

LG OLED65 E9 s úhlopříčkou 65 cm, skleněný podstavec, 109 990 Kč;

zrcadla

Bruno, různé texty, 149 Kč/ks,

závěsy

Anten s kovovými oky, 1 199 Kč/2 ks, Jysk,

www.jysk.cz

;

skříňky

pod TV Lixhult, Ikea, 690 Kč/ks

Bydlet jako BOHO Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO
Kristýna se na televizi dívá ráda, a tak jí Denisa vybrala model, který se k boho stylu skvěle hodí – tenká obrazovka na skleněném podstavci působí tak lehce, jako by v prostoru levitovala.
Bydlet jako BOHO Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO

KUDY KRÁČÍ TELEVIZE

Pro sledování dokumentů o přírodě a samozřejmě i pro nejlepší filmové zážitky vybrala Denisa Kristýně ultratenkou televizi LG se skleněným stojanem, který se přesně hodí do uvolněné atmosféry tohoto pokoje. Televize 65" OLED LG má 4K rozlišení (Ultra HD) a procesor α9 druhé generace, který zajišťuje dokonale detailní obraz i prostorový zvuk. Cena 109 990 Kč

boho detaily

Denisa vyzdobila byt spoustou živých i řezaných pokojových květin a přidala doplňky, typické pro boho styl – peříčka, světýlka, polštáře a koberečky.

Bydlet jako BOHO Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO

barevná paleta

ŠEDOU BARVU A ODSTÍNY PŘÍRODNÍHO DŘEVA DOKRESLUJÍ PASTELOVÉ DOPLŇKY A SPOUSTA ZELENĚ.

Bydlet jako BOHO Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO
Bílá barva je na stěnách, skříních a na stolku.
Bydlet jako BOHO Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO
Čalouněný nábytek je v teplém šedém odstínu.
Bydlet jako BOHO Bydlet jako BOHO
Bydlet jako BOHO
Barva přírodního dřeva je na velké ploše podlahy a na doplňcích.

3 body k úspěchu

1

NÁBYTEK D

ominantní šedý sedací nábytek je odlehčený bílými skříňkami.

2

BARVY

Přírodní odstíny na sebe lehce navazují, nenajdete tu žádný ostrý kontrast.3

ROSTLINY

K boho pohodě patří starost o domácí rostliny, které se odvděčí super kondicí.

Proměna online

 FOTO PAVEL BÍLEK A ©ARCHIV ČT

Rubriky:
Štítky:

Další z rubriky

13174719 13174725 kopie
Číst článek
30. 11. 2023

Vánoce přicházejí

Dům v Horním Švábsku, kde žije fotografka a blogerka Christel Harnischová s milovaným manželem, je jako plátno, které se stále přemalovává. A zvlášť výrazně o Vánocích.

Interiéry Bydlení
Akční dvojčata Max a Magnus
Číst článek
20. 11. 2023

Pokoj pro dva školáky

Nastal čas, kdy naši synové, skoro sedmiletá dvojčata Max a Magnus, nastoupili do první třídy a my jsme museli adaptovat jejich dětský pokoj na novou životní etapu. Text a realizace: Petr Šlejmar

Interiéry Proměny
Chata zvaná Knoflíček
Číst článek
11. 11. 2023

Chata zvaná Knoflíček

Taky se na horách bavíte představami, jak to asi vypadá uvnitř těch malých útulných chaloupek? Do jedné vás teď rádi pozveme.

Interiéry Bydlení
Bydlet jako systematik
Číst článek
07. 11. 2023

Bydlet jako systematik

Naďa je ekonomka a touží po útulném bydlení. Přála si z nevyužívané pracovny zařídit ložnici s pracovnou a šatnou, a moc ráda to nechala na profesionálech.

Interiéry Bydlet jako 7. řada Bydlet jako
01 dvere VEKRA Interier QUADRIO bily lak RAL 9010 okna VEKRA Komfort EVO plast bila zakleni KLIDEA int
Číst článek
06. 11. 2023

Interiérové dveře zkrášlují i chrání

Moderní bydlení hýčká prostor, je plné světla a zbavené bariér, ale bydlet v bytě bez vnitřních dveří bychom asi nemohli. Interiérové dveře patří mezi nejnamáhavější části bytu.

Nezařazené Interiéry
Bydlet jako v přestupní stanici
Číst článek
06. 11. 2023

Bydlet jako v přestupní stanici

Stísněný panelový byt po dědečkovi moc prostoru pro fantazii ani pro život nenabízel. Mladý manželský pár získal díky odvážnému řešení domov, o jakém se mu ani nesnilo.

Interiéry Bydlet jako 7. řada Bydlet jako
Bydlet jako v sametu
Číst článek
06. 11. 2023

Bydlet jako v sametu

Dobře vybavená chata na dostupném místě se může při současných nákladech na život stát jednoduchým východiskem.

Interiéry Bydlet jako 7. řada Bydlet jako
Bydlet jako mileniál
Číst článek
28. 10. 2023

Bydlet jako mileniál

Malý byt na sídlišti může být příjemným domovem a zároveň upřímnou vizitkou svého majitele.

Interiéry Bydlet jako 7. řada Bydlet jako
PEG 6962
Číst článek
25. 10. 2023

Inspirace z celého světa

Zveme nás na návštěvu bytu, který designérka Lucie Pilařová navrhla jako směs vzpomínek z cest a inspirací od slavných designérů.

Interiéry Bydlení
Bydlet jako v záři neonů
Číst článek
15. 10. 2023

Bydlet jako v záři neonů

Dvanáctiletý Vojta zatím svůj dětský pokoj nijak zvlášť nevyužíval, protože rád trávil čas s rodiči. Postupně však roste do mladého muže, který soukromí ocení.

Interiéry Bydlet jako 7. řada Bydlet jako

AKTUÁLNÍ ČÍSLO ČASOPISU

NPB1223 COVER Předplatné časopisu ↗
DM - Sny se stávají skutečností

AKCE A UDÁLOSTI

Od 2.10. do 17.12.
Co podniknout v listopadu

Nejnovější články

DSC0920
Číst článek
03. 12. 2023

Ledové království

Spousty světýlek, dekorace i jídlo kořeněné severským folklorem promění vaši vánoční pohodu v zasněženou pohádku.

Recepty
13174719 13174725 kopie
Číst článek
30. 11. 2023

Vánoce přicházejí

Dům v Horním Švábsku, kde žije fotografka a blogerka Christel Harnischová s milovaným manželem, je jako plátno, které se stále přemalovává. A zvlášť výrazně o Vánocích.

Interiéry Bydlení
Kávovar KRUPS
Číst článek
30. 11. 2023

Káva pro všechny! Značka: IHNED

Náročná uzávěrka vánočního vydání NPB byla díky kávě z opravdu intuitivního kávovaru Krups mnohem radostnější.

Poradna
Sněhové políbení
Číst článek
28. 11. 2023

Dort Pavlova

Ruská balerína Anna Pavlovová navštívila v r. 1926 Austrálii a Nový Zéland. Podle její sukně upekli dort s názvem Pavlova a stal se národním pokladem.

Recepty
CZECH INTERIOR AWARD LOGO 2024
Číst článek
26. 11. 2023

CZECH INTERIOR AWARD

Máte interiér navržený od interiérového designéra nebo architekta a toužíte ho ukázat světu? V tom případě zpozorněte, protože právě začal první ročník jediného výhradně českého ocenění v oblasti interiérového designu.

Soutěže
Barevná inspirace
Číst článek
24. 11. 2023

Barvy Vánoc

Bez červené a zelené to určitě nepůjde, ale i jejich paleta je velmi bohatá! Zkuste volit odstíny, které v sobě mají ještě nádech slavnostních okamžiků. Inspirujte se například portským vínem a elegantní barvou voňavých jedlových větviček.

Dekor & DIY
DSC3639
Číst článek
22. 11. 2023

Horké chutě

Menu pro zimní dny je sice bílé jako čerstvě padlý sníh, ale přitom tak hebce teplé, že po něm pookřeje vaše tělo i duše.

Recepty
Akční dvojčata Max a Magnus
Číst článek
20. 11. 2023

Pokoj pro dva školáky

Nastal čas, kdy naši synové, skoro sedmiletá dvojčata Max a Magnus, nastoupili do první třídy a my jsme museli adaptovat jejich dětský pokoj na novou životní etapu. Text a realizace: Petr Šlejmar

Interiéry Proměny
Shutterstock 2348608561 kopie
Číst článek
19. 11. 2023

5 pravidel peněz ve vztahu

Společným soužitím by se vaše finanční situace měla zlepšovat. Nastavte si model nakládání s penězi tak, aby vyhovoval oběma, a nebojte se ho při změně situace upravit.

Poradna
Barevná inspirace
Číst článek
15. 11. 2023

Barva, vůně i chuť kořeněných dýní

Na dýně různých tvarů a odstínů natrefíte v této době úplně všude. Jak na vás působí? Jestli vám také zlepšují náladu, inspirujte se jejich barvou i doma. Kdyby vám chybělo trochu žluté, okořeňte svůj interiér špetkou kari.

Dekor & DIY