← Zpět na Proměny
Celkový pohled
Galerie článku (5)

Bydlet jako BARMAN

Jaroslav koupil pro svou ženu a dvě dcery prostorný dům za Prahou. Rodina se bude potkávat u velkého jídelního stolu, v místnosti, která je zároveň kuchyní, obyvákem i barem.

Jaroslav koupil pro svou ženu a dvě dcery prostorný dům za Prahou. Rodina se bude potkávat u velkého jídelního stolu, v místnosti, která je zároveň kuchyní, obyvákem i barem.

MORAVSKÁ SLIVOVICE

Cestovat jen prstem po mapě je nuda, cizí kraje mají přece příchuť neznáma a tajemné aroma. Je to trochu podobné jako s míchanými koktejly. U těch taky někdy nevíte, jaký je poměr nápojů, které obsahují. Výroba nealkoholických a někdy i alkoholických drinků je Jaroslavovým koníčkem, a tak je jasné, že v kuchyni nesmí chybět dobře zásobený bar a barový pult. Protože ale z přemíry kombinací bolívá často hlava, okoštoval Roman raději slivovici.

Půdorys - původní stav Půdorys - původní stav
Půdorys - původní stav

DŘÍVE
Manželé Alena a Jaroslav nevěděli, jak rozlehlý prostor rozdělit na několik vzájemně provázaných funkčních zón.

Půdorys - současný stav Půdorys - současný stav
Půdorys - současný stav

NYNÍ
Designérka Markéta přidružila oddělený přípravný ostrůvek k barovému pultu a obytnou část
s kuchyní barevně sladila přírodním odstínem dřeva.

Kuchyň nás spojuje

Alena si jako budoucí paní domu přála velký stůl a pořádnou pracovní plochu, kde bude vařit společně s rodinou, zatímco Jaroslav na baru hned vedle všem připraví výborné koktejly. Umístění baru i sousedního ostrůvku umožňuje výhled na celou místnost. Můžou si tak povídat s návštěvou nebo s dětmi, co sedí za stolem, sledovat televizi či se kochat nádherným výhledem na venkovskou krajinu za posuvnými dveřmi vedoucími na terasu.

DŘÍVE
Rozvrhnout velkorysou obytnou část tak, aby splňovala všechny potřebné funkce a přitom působila uceleně, není snadné.

Původní stav Původní stav
Původní stav

Pohled od jídelny
Antracitový odstín baru se skvěle doplňuje s dřevěnými prvky na barovém pultu a světlou kuchyní v jemně šedé barvě jílu. Podlaha v obývací části je také z dubového dřeva, což obě zóny propojuje.

Kuchyň s barem Kuchyň s barem
Kuchyň s barem

NYNÍ
Podlaha v pracovní části kuchyně je z odolné betonové stěrky. Ostrůvek byl vyroben z umělého kamene ve stejném odstínu. Místo pro přípravu jídla tak působí přívětivě a teple.

ORIGINÁLNÍ TAPETA

Designérka Markéta Daňková připevnila na zeď v čele stolu vlastnoručně vyrobenou tapetu s přírodním motivem. „Chtěla jsem, aby ladila s okolní krajinou i vybavením domu, ale protože přírodě se nedá konkurovat, je hodně abstraktní. Takto si na ní aspoň každý může představit to, co sám chce,“ vysvětluje Markéta. Přírodní materiály a barvy použila v celém obytném prostoru. Podařilo se jí tak vytvořit jednotné a harmonické centrum domova, přestože je místnost rozdělena na čtyři samostatné zóny – jídelnu, kuchyň, bar a posezení u televize. Lehká záclona u vstupu na terasu pak opticky odděluje osobní zázemí rodiny od rušnějšího života na zahradě, kam se během teplých měsíců může přesunout zábava veselé návštěvy i dětské holčičí hry. Černá výmalba na stěně za televizí ladí s antracitovým barem v protilehlém rohu místnosti. Obě části jsou navíc u stropu propojeny černým trámem.

DŘÍVE
Objemné prosklené dveře jsou zároveň oknem, jež do místnosti vpouští dostatek světla a současně nabízí nádherný výhled.

Původní stav Původní stav
Původní stav

Pohled od kuchyně
Manželé jsou původně ze Slovácka a rádi u sebe hostí přátele i rodinu. Čalouněné židle jsou proto doplněny černými kovovými sedátky, která jsou lehčí a lépe se s nimi manipuluje.

Jídlelna Jídlelna
Jídlelna

3 body k úspěchu

1. Světlo
Prosklenými dveřmi proudí světla dostatek. Po setmění ho zajistí elegantní lustr.

2. Dřevo
Pod dubovou podlahou je topení. Světlé dřevo místnost proteplí  i vizuálně.

3. Příroda
V interiéru je kladen důraz na přírodní materiály i jejich odstíny.

Pohled od baru
Dvojici podstavců, jež mohou sloužit jako pohyblivé stolečky i podnožky pro unavené nohy, vytvořil Roman z rovného kovového obdélníku pomocí ohraňovacího lisu.

Pohled od baru Pohled od baru
Pohled od baru

ZAPOJENÍ TELEVIZE
Příprava musí být opravdu důkladná. Je třeba vše vyladit doslova od podlahy a vychytat i ty nejmenší detaily, aby rodina mohla v klidu sledovat své oblíbené pořady či nerušeně brouzdat po internetu.  Jaroslav si doma přál mít inteligentní technologie, s nimiž lze komunikovat na dálku, například účastnit se on-line výuky nebo virtuální porady.

Výmalba stěn Výmalba stěn
Výmalba stěn
Pokládka podlahy Pokládka podlahy
Pokládka podlahy
Montáž skleněných dveří Montáž skleněných dveří
Montáž skleněných dveří

["

CHYTRÁ TELEVIZE<\/strong>
Chytrá televize od Samsungu<\/a> splňuje všechny tyto požadavky. Je propojená s internetem, takže zvládá videohovory i filmovou projekci filmů. Martin Huba, odborník na moderní technologie, vysvětluje Janě,
jak to všechno funguje.<\/p>"]

Montáž televize Samsung Montáž televize Samsung
Montáž televize Samsung
Výběr televize Samsung Výběr televize Samsung
Výběr televize Samsung

Celkový pohled
Kůže, světlé čalounění židlí, technický kámen a dřevo. Všechny kombinace jsou voleny tak, aby k sobě barevně ladily a vytvořily domov souznící s přírodou.

Celkový pohled Celkový pohled
Celkový pohled

KOUŘOVÉ DVEŘE Vstupní dveře jsou z kouřového skla, které je z jedné strany průhledné, takže vidíte, co se za nimi děje.

Jana Stryková s odborníkem Milošem Šolcem, firma Šolc Design Jana Stryková s odborníkem Milošem Šolcem, firma Šolc Design
Jana Stryková s odborníkem Milošem Šolcem, firma Šolc Design
stěrkování stěny stěrkování stěny
stěrkování stěny

SVĚTLE JÍLOVÁ
Betonová stěrka jílové barvy je použitá na podlaze i na stěnách. Jde o ruční výrobu. Stejný odstín má i kuchyňský ostrůvek z technického kamene. Pracovní část kuchyně díky tomu působí čistě a přirozeně navazuje na obytný interiér. Jana Stryková navštívila Miloše Šolce, odborníka na podlahy, který jí vysvětlil, že existují různé odstíny a zrnitosti stěrky.

Pohled od kuchyně
Při přípravě jídla je důležité mít vše po ruce. Dvoudvéřová lednička s černým povrchem je šikovně zastrčená v nice, takže nepřekáží a současně je na dosah.

Pohled do kuchyně Pohled do kuchyně
Pohled do kuchyně

MÍSTO Základem dobře rozvržené kuchyně je dostatek úložných prostor. V otevřených policích se dají uložit jak potraviny, tak například knihy.

Montáž kuchyňské linky Sykora Montáž kuchyňské linky Sykora
Montáž kuchyňské linky Sykora
Úložné prostory v kuchyni Úložné prostory v kuchyni
Úložné prostory v kuchyni

VESTAVĚNÉ SPOTŘEBIČE
Všechny kuchyňské spotřebiče jsou umístěné v dřevěném panelu v rohu místnosti. Do zásuvek pod nimi se vejde všechno, co je k přípravě jídla a k jeho servírování potřeba. Horní pojízdné zásuvky mají jako bonus jednu úchytku navíc. Kuchyň vytvořila na míru společnost Sykora, která spotřebiče i odborně zapojila.

PORTRÉT LÁSKY

Bar je Jaroslavovým soukromým zázemím, antracitová je proto pro pánskou část kuchyně ideální volbou, aby ale nepůsobila příliš monotónně, rozhodla se Markéta jeho stoickou eleganci rozbít originálním prvkem. „Dům je vlastně darem z lásky, proto mi přišlo zajímavé umístit na dvířka baru snímatelnou magnetickou fólii s černobílým portrétem Aleny. Jaroslav tak bude mít svou lásku neustále na očích,“ usmívá se designérka.
Při pohledu na ni mu míchání koktejlů určitě půjde mnohem lépe od ruky. Fólie se navíc dá snadno čistit a v případě potřeby i přemístit. Bary evokující prostředí příjemného a někdy i lehce ošuntělého obýváku jsou trendy. Proč ale do vintage baru chodit, když si ho můžete udělat doma? Zvlášť během období pandemie je dobře zásobený domácí bar k nezaplacení. Nemusíte díky němu trávit příliš času venku a potkávat se tak s lidmi. Oblíbený Cosmopolitan nebo Long Island Iced Tea si můžete vychutnat i při sledování televize či on-line videu s přáteli. Jaroslav a Alena jsou na tyto situace s novou televizí a domácím barem připravení.

CELÁ RODINA
Jaroslav s Alenou a jejich dvěma malými slečnami si nový domov na venkově jistě zaslouží. Mohou si tady užívat volnosti a čerstvého vzduchu. No, a Praha odsud není daleko.

Rodina Aleny a Jaroslava Rodina Aleny a Jaroslava
Rodina Aleny a Jaroslava

BAREVNÁ ŠKÁLA
Antracitově černá ve spojení s bílou výmalbou, jílově šedou stěrkou a přírodním odstínem dubového dřeva. Bílé jsou stěny, strop i záclony nad okny.Jílově šedá je stěrka na podlaze, stěnách i ostrůvku. Černý je bar, stěna, jídelní stůl, barové židle i nízké stolky.DESIGNÉRKA MARKÉTA DAŇKOVÁ
Interiérová návrhářka a výtvarnice má ráda poctivé materiály, klade důraz na kvalitu provedení do posledního detailu.
„Velkorysý prostor na venkově mě inspiroval k vytvoření elegantního rodinného zázemí, které je v souladu s přírodou. Přírodní jsou jak materiály, tak i barvy. Dřevo a krémové odstíny sedaček a židlí do domu vnáší teplo.“

Designérka Markéta Daňková Designérka Markéta Daňková
Designérka Markéta Daňková

NEONOVÉ SRDCE Jaroslavova oblíbená barva je tyrkysová, proto Markéta do baru umístila srdce s nádechem pop-artu.

PROSTOR
Rozlehlá místnost, která má celé rodině sloužit k setkávání a společnému trávení volného času, nabízí mnoho různých variant uspořádání. Noví majitelé domů, kteří se stejně jako Alena s Jaroslavem stěhují z menšího bytu, si však ne vždy dokážou interiér rozplánovat tak, aby jeho rozvržení odpovídalo jejich potřebám a bylo funkční.

PROBLÉM
Kam umístit kuchyňský kout se samostatným ostrůvkem, aby měla rodina vše pro ruce. Jak do místnosti zakomponovat bar, který by měl přímou návaznost na kuchyň. Kde udělat posezení s jídelním stolem. Kam dát televizi, aby ji mohli sledovat všichni v místnosti a bylo před ní dostatek místa pro usazení mnoha lidí.

ŘEŠENÍ
Markéta vyčlenila pro kuchyň prostor naproti dveřím na terasu a propojila kuchyňský ostrůvek s barovým pultem. Lidé u baru tak mohou pomáhat s přípravou občerstvení a současně třeba sledovat televizi. Dobrým nápadem je i volný průchod od baru k jídelnímu stolu se spoustou židlí.

Kolik to stálo

Kuchyň 380 000 Kč
Dveře 120 000 Kč
Stůl a židle 50 000 Kč
Osvětlení 80 000 Kč
Pohovka 120 000 Kč
Stěrky 80 000 Kč
CELKEM 830 000 Kč

Nákupní košík

Židle s područkami ve světle šedé, 1 799 Kč, jídelní stůl, 180 × 90 × 75 cm, kov, sklo, keramika, 10 799 Kč, obojí XXX Lutz, xxxlutz.cz; židle Eames DKW-5, 18 150 Kč, Designville, designville. cz; sedací souprava Pasadena, kůže, s nastavitelnou hloubkou sezení, součástí sestavy je pohovka se třemi sedáky
s rozměry 254 × 90 × 109 cm a pohovka s 2,5sedákem s rozměry 234 × 90 × 109 cm, taburet s rozměry 134 × 43–46 × 74 cm, cena sedací soupravy 91 190 Kč, Nejlepsi-nabytek.cz; dřevěná podlaha Kolonial Esco, šedá barva, 1 600 Kč za m2; osvětlení do ramp Mako Track lamp LED 3000 K Black, 15 000 Kč, ACB; kovová mísa Luna, 2 290 Kč, BoConcept; povlak na polštář, Gullklocka, tyrkysový a Majbraken, šedý, 50 × 50 cm, 79 Kč, obojí Ikea.

Kontakty, které by se vám mohly hodit

ŠOLC Design Architects V showroomu si můžete vybrat ze široké škály betonových stěrek. solcdesign.cz
Společnost Sykora se postarala jak o montáž spotřebičů, tak i ostatního příslušenství. sykora.eu

Proměna online

Rubriky:

Další z rubriky

Ložnice s komodou
Číst článek
11. 04. 2024

Bydlet jako v bruselském stylu

Kvalitní, ničím nerušený spánek není samozřejmostí. Své o tom ví Jana, která má konečně vlastní ložnici, do níž manžel smí jen na návštěvy. Rozhodně ale nejde pouze o útulný dámský budoár. Místnost musí splnit několik důležitých funkcí.

Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ostrůvek v kuchyni
Číst článek
05. 04. 2024

Bydlet jako za starými dveřmi

Renata zdědila po strejdovi byt ve staré pražské vile, ale stěhovat se do něj nechce. Bydlí a pracuje mimo hlavní město a ráda by si byt nechala jako víkendové zázemí. Nejčastěji ho využije s dcerou při svých výletech za kulturou.

Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací pokoj s kuchyní
Číst článek
22. 03. 2024

Bydlet jako v rezidenci

Byt v novostavbě, odkud je dobré spojení do centra Prahy, s dostupnými službami v okolí, s vlastní předzahrádkou a navíc s velkou zahradou určenou všem obyvatelům je vysněným bydlením mnoha lidí. Jak jej ale zařídit, aby se v něm žilo pohodlně?

Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Závěsné křeslo
Číst článek
15. 03. 2024

Bydlet jako tři sestry

Zařídit společný pokoj pro tři děvčata není legrace. Musíte plánovat, počítat, měřit...

Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC07894 kopie
Číst článek
09. 03. 2024

Bydlet jako na letním bytě

Obývací pokoj na chatě u Sázavy byl zařízený vším, co se postupem mnohla let v rodině odložilo a odvezlo na chatu, kde e to ještě může hodit.

Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC08074 kopie
Číst článek
01. 03. 2024

Bydlet jako za úplňku

Čerstvá důchodkyně Olga si přála proměnit neútulnou a nepříliš komfortní ložnici. Když víte, jak na to, jde to i s omezeným rozpočtem. Základem proměny od designérky Lucie Polákové jsou barvy, látky a trochu fantazie.

Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC05292 1 kopie
Číst článek
23. 02. 2024

Bydlet jako v Českém ráji

Štěpánka s manželem Pepou a dvěma malými syny si pořídili dům ve vesnici, ze které Pepa pochází. Chyběl jim velký společenský prostor pro návštěvy, protože Štěpánka má pět sourozenců...

Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC05595 kopie
Číst článek
16. 02. 2024

Bydlet jako kořenářka

Pro Martinu je chalupa v Českém ráji milovaným zázemím pro odpočinek, ale také pro aktivní trávení volného času. S designérkou Maruškou Starou se rozhodly využít bývalý sklad a proměnit ho v bylinkářský ateliér.

Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Le Bon Brno fullress 1 kopie
Číst článek
15. 02. 2024

Bydlení v továrně

Příběh světlého loftu s velkými industriálními okny, který vznikl v bývalé textilní fabrice, inspiruje a fascinuje zároveň.

Interiéry Bydlení
Co je trendy v interiérových dveřích? Minimalistický design a šedé odstíny.
Číst článek
15. 02. 2024

Co je trendy v interiérových dveřích? Minimalistický design a šedé odstíny.

Nedílnou součástí kvalitních dveří je nejen atraktivní design, ale měly by mít také další užitečné prvky. Například moderní a odolný povrch.

Interiéry Bydlení

AKTUÁLNÍ ČÍSLO ČASOPISU

NPB0524 obalka Předplatné časopisu ↗
Robotický vysavač
ČSOB - Úvěr k dotaci
GORENJE

SOUTĚŽNÍ PŘÍSPĚVEK

BANER vyrocni soutez

Výroční soutěž 10 x 10
Oslavte s námi 10. výročí časopisu Nové proměny bydlení a hrajte o narozeninové dárky! Každý měsíc na facebooku a v každém tištěném vydání Nových proměn bydlení najdete rozdílné soutěžní otázky s rozdílnými výhrami. My pak pokaždé odměníme celkem 20 soutěžících. Navíc ti z vás, kteří do 12. 8. 2024 odpoví na jakoukoli soutěžní otázku zveřejněnou v tištěném magazínu Nové proměny bydlení, mají možnost vyhrát hlavní cenu – pračku a sušičku Gorenje. Výherce hlavní výhry zveřejníme v Nových proměnách bydlení 10/24, jež vyjde 5. 9. 2024. Sledujte naše facebookové stránky a kupte si náš časopis.

Chci soutěžit →

AKCE A UDÁLOSTI

27.-28.4.2024
Do sedel!

18.11.2023 - 12.5.2024
Helena Zmatlíková dětem (100 let)

Skanska_ctvrt_Emila_Kolbena

Nejnovější články

DSC02150 Ales Kral kopie
Číst článek
11. 04. 2024

Do sedel!

Už jste letos jeli na kole? Pokud si to své teprve hledáte nebo se chcete přiučit pár triků od profíků, zamiřte o víkendu 27.–28. 4. na Výstaviště Praha.

Akce a události
Ložnice s komodou
Číst článek
11. 04. 2024

Bydlet jako v bruselském stylu

Kvalitní, ničím nerušený spánek není samozřejmostí. Své o tom ví Jana, která má konečně vlastní ložnici, do níž manžel smí jen na návštěvy. Rozhodně ale nejde pouze o útulný dámský budoár. Místnost musí splnit několik důležitých funkcí.

Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ostrůvek v kuchyni
Číst článek
05. 04. 2024

Bydlet jako za starými dveřmi

Renata zdědila po strejdovi byt ve staré pražské vile, ale stěhovat se do něj nechce. Bydlí a pracuje mimo hlavní město a ráda by si byt nechala jako víkendové zázemí. Nejčastěji ho využije s dcerou při svých výletech za kulturou.

Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací pokoj s kuchyní
Číst článek
22. 03. 2024

Bydlet jako v rezidenci

Byt v novostavbě, odkud je dobré spojení do centra Prahy, s dostupnými službami v okolí, s vlastní předzahrádkou a navíc s velkou zahradou určenou všem obyvatelům je vysněným bydlením mnoha lidí. Jak jej ale zařídit, aby se v něm žilo pohodlně?

Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Závěsné křeslo
Číst článek
15. 03. 2024

Bydlet jako tři sestry

Zařídit společný pokoj pro tři děvčata není legrace. Musíte plánovat, počítat, měřit...

Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
GK4 B0983 kopie
Číst článek
13. 03. 2024

Co vám doma chybí pro zklidnění a navození pocitu radosti?

Houpání jako přirozená terapie.

Nezařazené
DSC07894 kopie
Číst článek
09. 03. 2024

Bydlet jako na letním bytě

Obývací pokoj na chatě u Sázavy byl zařízený vším, co se postupem mnohla let v rodině odložilo a odvezlo na chatu, kde e to ještě může hodit.

Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC08074 kopie
Číst článek
01. 03. 2024

Bydlet jako za úplňku

Čerstvá důchodkyně Olga si přála proměnit neútulnou a nepříliš komfortní ložnici. Když víte, jak na to, jde to i s omezeným rozpočtem. Základem proměny od designérky Lucie Polákové jsou barvy, látky a trochu fantazie.

Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC05292 1 kopie
Číst článek
23. 02. 2024

Bydlet jako v Českém ráji

Štěpánka s manželem Pepou a dvěma malými syny si pořídili dům ve vesnici, ze které Pepa pochází. Chyběl jim velký společenský prostor pro návštěvy, protože Štěpánka má pět sourozenců...

Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC05595 kopie
Číst článek
16. 02. 2024

Bydlet jako kořenářka

Pro Martinu je chalupa v Českém ráji milovaným zázemím pro odpočinek, ale také pro aktivní trávení volného času. S designérkou Maruškou Starou se rozhodly využít bývalý sklad a proměnit ho v bylinkářský ateliér.

Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako