← Zpět na Dekor & DIY
Barevná inspirace

Barvy Vánoc

Bez červené a zelené to určitě nepůjde, ale i jejich paleta je velmi bohatá! Zkuste volit odstíny, které v sobě mají ještě nádech slavnostních okamžiků. Inspirujte se například portským vínem a elegantní barvou voňavých jedlových větviček.

Tradičně, a přesto jinak

Zelená, červená a zlatá jsou klasickými barvami Vánoc. Přesto výzdoba vyladěná v těchto odstínech nemusí být nuda. Stačí, když karmínově rudou zaměníte za tmavší vínovou či bordó.
Ve spojení s lesní zelenou získá jiný, elegantní nádech. Přírodní zelená a vínová ješte více vyniknou v kombinaci s bílou. 
Náš tip:
Zelené a vínové prostírání na přípravu dokonalé vánoční tabule seženete na stránkách
anglické designové značky johnlewis.com. Kromě vánočních dekorací pro vás mají připravenou řadu nápadů, jak nachystat neodolatelnou štedrovečerní hostinu. Zajímavé doplňky v anglickém stylu ale najdete i na českých stránkách Anglické sezóny. Nás zaujaly třeba skleněné poháry Perigord, které se vám určitě budou hodit na slavnostní přípitek. Za jeden dáte jen 160 Kc. Více na anglickasezona.cz

Barevná inspirace Barevná inspirace
Barevná inspirace

EKOLOGICKÉ A ŠETRNÉ

Pokud nechcete za vánoční výzdobu příliš utrácet, můžete si ji vyrobit. Nasbírané chvojí, ořechy, jablka a svitky skořice krásně provoní váš domov, a když je dozdobíte zlatými detaily, získají slavnostní punc.

LUXUSNE ZLATÁ

Pokud vás nebaví každoročně vytahovat dekorace ze zaprášených krabic, pořiřte si zlatou
tapetu, která bude vašemu bytu slušet celý rok.

Barevná inspirace Barevná inspirace
Barevná inspirace

SLADCE HEBKÁ 

K Vánocům patří lenošení. Vínová a zlatá k sobě báječně ladí. Zapomeňte chvíli na shon, uvelebte se na pohodlných polštářích a dejte si cukroví.

Barevná inspirace Barevná inspirace
Barevná inspirace

VÁNOČNĚ ROMANTICKÁ 

Sváteční náladu si zaslouží i vaše ložnice. Vánoce jsou přece kouzelné období, kdy se plní
sny.

Barevná inspirace Barevná inspirace
Barevná inspirace

KRÁSNĚ ROZZÁŘENÁ 

Žárovičky vytvoří vánoční atmosféru všude.

Barevná inspirace Barevná inspirace
Barevná inspirace

Tradice vánočních barev

Možná si kladete otázku, proč právě červená, zlatá a zelená jsou tak úzce spjaté s Vánocemi. Teorií je více a není jasné, která z nich je správná. Jedna je spojená s Kelty. Ti prý po staletí uctívali cesmínu, které přisuzovali magickou moc. Zatímco jiné rostliny v zimě chřadly, ona byla stále krásně zelená a obsypaná rudými plody. Dávala Keltům naději, že po zimě se k nim vrátí jaro a s ním život. Druhá teorie vidí původ vánočních barev v křesťanství. Věřící o svátcích zdobili kostely zelenými snítkami jehličí. Ty představovaly symbol života, stejně jako červená, která evokuje Ježíšovu krev. A zlato dostal malý Ježíšek do kolébky od tří králů.
Náš tip
: Originální červenou a zlatou výzdobu nejen na stromeček nabízí například ve své letošní vánoční kolekci Marks & Spencer. Najdete tu třeba zlaté ozdoby na motivy Harryho Pottera. Na větvičku si můžete pověsit zlatonku nebo Harryho věrnou sovu. Seženete tady ale také pohádkového Louskáčka, a to za 799 Kč. marksandspencer.com/cz

Barevná inspirace Barevná inspirace
Barevná inspirace

VEČER SPLNĚNÝCH PŘÁNÍ

Zlatá spolu s červenou působí bohatě a štědře. Když na stromek rozvěsíte drobná světýlka
a rozsvítíte je ve tmě, bude kouzlo vánočního okamžiku dokonalé.

Rubriky:

Další z rubriky

Barevná inspirace
Číst článek
15. 11. 2023

Barva, vůně i chuť kořeněných dýní

Na dýně různých tvarů a odstínů natrefíte v této době úplně všude. Jak na vás působí? Jestli vám také zlepšují náladu, inspirujte se jejich barvou i doma. Kdyby vám chybělo trochu žluté, okořeňte svůj interiér špetkou kari.

Dekor & DIY
Švestková modrá
Číst článek
07. 11. 2023

Švestková modrá

S prvními podzimními plískanicemi se můžete zavrtat do měkkých peřin barvy zralých povidel a snít o sladké chuti kynutých švestkových knedlíků se šlehačkou posypanou mákem.

Dekor & DIY
Fialová ložnice
Číst článek
06. 11. 2023

Barva levandule

Uklidňující pocit, který ve vás vyvolává pohled na levandulový záhon, můžete navodit i doma. Nebojte se odstínu lila, fialkové i fialové a klidně se odvažte až k té nejtemnější, královské.

Dekor & DIY
Papírová Dahlia
Číst článek
06. 11. 2023

DIY Papírová Dahlia

Vyrobte si milou květinovou dekoraci.

Dekor & DIY
Horká čokoláda
Číst článek
06. 11. 2023

Bydlení v barvě horké čokolády

Horká čokoláda je kouzelný vynález! Perfektně funguje pro konejšivé zklidnění, pocit zahřátí i bezpečí. Stačí pár doušků, a po těle se rozlije blažená pohoda. Stejně tak vám bude stačit pár doplňků v její sametové barvě.

Dekor & DIY
Měsíční lapač
Číst článek
05. 11. 2023

DIY Měsíční lapač snů

Zajistěte si hezké sny i útulnou ložnici.

Dekor & DIY
Ložnice v černé
Číst článek
05. 11. 2023

Barva kontrastů

Pepř a sůl, to je černá a bílá a jejich různé odstíny. V plochách i konturách jsou to právě ony, které dávají interiérům harmonii a řád. Objevte jejich blahodárné účinky, kterými dokážou k dokonalosti vyladit i váš domov

Dekor & DIY
DIY kouzelná sněžítka!
Číst článek
01. 11. 2023

DIY Kouzelná sněžítka!

Je to mikrosvět, ve kterém bez přestání chumelí. Zasněte se a dejte si do svého sněžítka přesně to, co vám evokuje Vánoce a zimní radovánky.

Dekor & DIY
Nebe na zemi
Číst článek
30. 10. 2023

Nebe na zemi

Jak otevřít dveře a okna létu? Inspirujte se barvami moře a najděte aspoň jedno místo, které snadno obohatíte tyrkysem. Může to být váza, stěna nebo povlečení a můžete si vybírat z mnoha odstínů. Záleží na vás co si zvolíte.

Dekor & DIY
Jak vyrobit živý obraz
Číst článek
01. 10. 2023

DIY Jak vyrobit živý obraz

Základ obrazu můžete získat například ze starého šuplíku. My jsme potřebovali konkrétní rozměr 78 × 69 cm, proto jsme rám vyrobili.

Dekor & DIY

AKTUÁLNÍ ČÍSLO ČASOPISU

NPB0324 Předplatné časopisu ↗
Opamuurikka

SOUTĚŽNÍ PŘÍSPĚVEK

Bond in Motion 01 foto Havas Prague TOP 10

Soutěž s Jamesem Bondem
K právě probíhající výstavě Bond in Motion na pražském Výstavišti v Holešovicích, pro vás máme soutěž o tři rodinné vstupenky na tuto unikátní podívanou. Do 1. dubna si na výstavě můžete prohlédnout nejen vozy agenta 007, ale i spoustu dalších “neautomobilových” předmětů. Více o výstavě se dočtete zde: www.bondinmotion.cz OTÁZKA: NAPIŠTE NÁM ALESPOŇ TŘI ZNAČKY VOZŮ, KTERÉ SE KDY VE FILMECH O AGENTOVI 007 OBJEVILY. SVÉ ODPOVĚDI NÁM POŠLETE NA MAIL: REDAKCE@NOVEPROMENYBYDLENI.CZ DO 7.3.2024 TŘI ŠŤASTNÉ VÝHERCE VYLOSUJEME V PÁTEK 8.3.2024

Chci soutěžit →

AKCE A UDÁLOSTI

18.11.2023 - 12.5.2024
Helena Zmatlíková dětem (100 let)

Nejnovější články

DSC05292 1 kopie
Číst článek
23. 02. 2024

V Českém ráji

Štěpánka s manželem Pepou a dvěma malými syny si pořídili dům ve vesnici, ze které Pepa pochází. Chyběl jim velký společenský prostor pro návštěvy, protože Štěpánka má pět sourozenců...

8. řada Bydlet jako
DSC05595 kopie
Číst článek
16. 02. 2024

Bydlet jako kořenářka

Pro Martinu je chalupa v Českém ráji milovaným zázemím pro odpočinek, ale také pro aktivní trávení volného času. S designérkou Maruškou Starou se rozhodly využít bývalý sklad a proměnit ho v bylinkářský ateliér.

8. řada Bydlet jako
Le Bon Brno fullress 1 kopie
Číst článek
15. 02. 2024

Bydlení v továrně

Příběh světlého loftu s velkými industriálními okny, který vznikl v bývalé textilní fabrice, inspiruje a fascinuje zároveň.

Interiéry Bydlení
Duradecor ultramatt 2
Číst článek
15. 02. 2024

Co je trendy v interiérových dveřích? Minimalistický design a šedé odstíny.

Nedílnou součástí kvalitních dveří je nejen atraktivní design, ale měly by mít také další užitečné prvky. Například moderní a odolný povrch.

Interiéry Bydlení
ROWENTA XS75s
Číst článek
29. 01. 2024

Jarní úklid: Čas na novou energii!

Jarní úklid je spojen s novým začátkem a svěží energií. Na několik měsíců zamáváte zimní náladě a vpustíte si domů více optimistických slunečních paprsků. Ty potěší zejména duši, ale oko někdy vyděsí – umí poodhalit víc, než byste si přáli.

Interiéry Bydlení
DSC2107 kopie
Číst článek
23. 01. 2024

Poháry plné lásky

Zabořte lžičky do sladkých krémů, zažehněte oheň citů. Nyní se poháry plní těmi nejsladšími dobrotami a my jsme je naservírovali do porcelánových kalichů a talířků Matěje Polácha.

Poradna Řemeslo
Veba povlečení
Číst článek
22. 01. 2024

VEBA - český textilní výrobce s dlouholetou tradicí

Historie společnosti VEBA navazuje na více než stošedesátiletou tradici průmyslové textilní výroby ve východních Čechách. Dlouholeté zkušenosti, technickou i technologickou vyspělost a „řemeslný um“ promítá do všech svých produktů.

Interiéry Bydlení
Saunování
Číst článek
18. 01. 2024

Péče při saunování

O samotném saunování víme mnohé, ale víte co si vzít sebou? A víte, jaká saunová kosmetika by ve vaší kosmetické taštičce neměla chybět?

Poradna
10 A8697 02 Peter Fabo 1 kopie
Číst článek
10. 01. 2024

Nové vrstvy a detaily

Rekonstrukce prvorepublikového bytu pracuje s tradičním rozvržením místností. K noblesní atmosféře přispívá dialog mezi historií a současnými vloženými barevnými bloky, definujícími jednotlivé pokoje.

Interiéry Bydlení
Tyčový vysavač Electrolux EW81U3DB
Číst článek
05. 01. 2024

Dokonale čisto jedním tahem

Perfektně čistá podlaha za pár minut, bez kontaktu se špinavou vodou a s pomocí jediného spotřebiče? Žádný problém! Díky tyčovému vysavači Electrolux 800 Wet&Dry nebudete muset řešit nedostatek času nebo vůle k vysávání a následnému vytírání.

Test