← Zpět na Dekor & DIY
Ložnice v černé

Barva kontrastů

Pepř a sůl, to je černá a bílá a jejich různé odstíny. V plochách i konturách jsou to právě ony, které dávají interiérům harmonii a řád. Objevte jejich blahodárné účinky, kterými dokážou k dokonalosti vyladit i váš domov

Sněhobílá sůl s tmavě antracitovými zrníčky pepře je tou nejzákladnější ingrediencí k dochucení jídel. Provází nás celým životem stejně jako barvy. Čistá a nadčasová elegance bílé a černé dodá noblesu každému interiéru podobně jako povlečení z hebkého saténu. Jeho jemnost oceníte především na konci náročného dne, kdy se svalíte do měkkých a voňavých peřin.

Náš tip: Luxusní povlečení v bíločerném provedení najdete na britském e-shopu thefinecottoncompany.com. Bílé ložní prádlo Lexington z bavlněného saténu zdobí vyšívané černé linky, které evokují dokonalou kresbu tužkou. Pořídit si jej můžete ve velikosti 50 x 75/140 x 200 cm za 100£

Černobílá ložnice Černobílá ložnice
Černobílá ložnice

BOHATSTVÍ ČÍNSKÝCH CÍSAŘŮ 

Satén vznikl zhruba před 2 000 lety v Číně a tkal se speciální technikou z pravého hedvábí. Jeho výroba byla mimořádně náročná a nákladná, uplatnění tak našel zejména na dvoře čínských císařů.

MASIVNÍ ČERNÝ KOV

Když zasadíte originální designový solitér do velkorysého interiéru s tradičními parketami a jemnými štuky na stěnách, už tak luxusní prostředí vyšperkujete k dokonalosti. Knihovna DoiT i přes kovovou konstrukci působí skoro až křehce. Nabízí přitom dostatek úložného prostoru, kam můžete ukládat knihy či další drobnosti tak, abyste je měli na očích. 

Náš tip: Nástěnnou kovovou knihovnu DoiT od italské značky Caoscreo navrhla dvojice designérů Andrea Radice a Folco Orlandini. V bílé variantě ji seženete na bonami.cz za 11 999 Kč.

Chodba s knihovnou Chodba s knihovnou
Chodba s knihovnou

UNIVERZÁLNĚ DOKONALÁ

Výhodou antracitové a bílé je, že je snadno skloubíte s ostatními barvami. Ani samotné přitom nepůsobí fádně. Pokud by vás přece jen začaly nudit, můžete je oživit barevnými doplňky.

STĚNOVÉ PANELY 

Rocko Tiles z kamenoplastového kompozitu jsou vyrobené z více než 70% pŘírodního mramoru a lze je instalovat i na stávající keramické obklady. Rozměr 280 x 123 cm. kronospan-express.com

Koupelna v černobílé Koupelna v černobílé
Koupelna v černobílé

ČISTÝ STŮL 

Bílý porcelán s černou linkou v neformálním venkovském stylu.

Bíločerná kuchyně Bíločerná kuchyně Do galerie
Bíločerná kuchyně

DOTEK LUXUSU 

Zlatá s černou působí výjimečně.

Černozlatá kombinace Černozlatá kombinace
Černozlatá kombinace

VŠECHNY BARVY PEPŘE

Bílý, zelený, červený a černý, každý trochu jinak voní a má lehce odlišnou chuť. Přitom jde o stejné plody tropické liány Piper nigrum neboli pepřovníku černého. Ty se sklízejí od ledna do května. I nezralé zelené kuličky oblíbeného koření se dají hned konzumovat. Poté, co se zelené bobule několik týdnů suší na slunci, zčernají a získají typický vrásčitý povrch. Plně dozrálé plody pepřovníku jsou sytě červené. Bílé kuličky se získávají jejich namáčením nejprve do vroucí a pak do studené vody. Následně se červené slupky loupou, pod nimi se ukrývá krémově bílé jádro a to se pak ještě dále suší.

Náš tip: Na všechny barvy pepře si dokonale posvítíte se závěsným svítidlem ve tvaru zvonu Normann Copenhagen Bell. Jeho autory jsou designéři Andreas Lunde a Jacob Rudbeck a nabízí se v mnoha barevných variantách. Prodává Designpropaganda, designpropaganda.cz, 11 380 Kč.

Bílá jídelna Bílá jídelna
Bílá jídelna

VYTŘÍBENÁ CHUŤ

Jako první dovezl pepř do Evropy Alexandr Makedonský. Exotické koření si zde rychle získalo oblibu. Pravý černý pepř má výraznou chuť a skvěle se hodí k masům, těstovinám, do omáček, případně polévek. 
Červený pepř si nejlépe vychutnáte v kombinaci s rybami či mořskými plody, bílým můžete okořenit sýry nebo domácí pomazánky.

Rubriky:
Štítky:

Další z rubriky

Barevná inspirace
Číst článek
24. 11. 2023

Barvy Vánoc

Bez červené a zelené to určitě nepůjde, ale i jejich paleta je velmi bohatá! Zkuste volit odstíny, které v sobě mají ještě nádech slavnostních okamžiků. Inspirujte se například portským vínem a elegantní barvou voňavých jedlových větviček.

Dekor & DIY
Barevná inspirace
Číst článek
15. 11. 2023

Barva, vůně i chuť kořeněných dýní

Na dýně různých tvarů a odstínů natrefíte v této době úplně všude. Jak na vás působí? Jestli vám také zlepšují náladu, inspirujte se jejich barvou i doma. Kdyby vám chybělo trochu žluté, okořeňte svůj interiér špetkou kari.

Dekor & DIY
Švestková modrá
Číst článek
07. 11. 2023

Švestková modrá

S prvními podzimními plískanicemi se můžete zavrtat do měkkých peřin barvy zralých povidel a snít o sladké chuti kynutých švestkových knedlíků se šlehačkou posypanou mákem.

Dekor & DIY
Fialová ložnice
Číst článek
06. 11. 2023

Barva levandule

Uklidňující pocit, který ve vás vyvolává pohled na levandulový záhon, můžete navodit i doma. Nebojte se odstínu lila, fialkové i fialové a klidně se odvažte až k té nejtemnější, královské.

Dekor & DIY
Papírová Dahlia
Číst článek
06. 11. 2023

DIY Papírová Dahlia

Vyrobte si milou květinovou dekoraci.

Dekor & DIY
Horká čokoláda
Číst článek
06. 11. 2023

Bydlení v barvě horké čokolády

Horká čokoláda je kouzelný vynález! Perfektně funguje pro konejšivé zklidnění, pocit zahřátí i bezpečí. Stačí pár doušků, a po těle se rozlije blažená pohoda. Stejně tak vám bude stačit pár doplňků v její sametové barvě.

Dekor & DIY
Měsíční lapač
Číst článek
05. 11. 2023

DIY Měsíční lapač snů

Zajistěte si hezké sny i útulnou ložnici.

Dekor & DIY
DIY kouzelná sněžítka!
Číst článek
01. 11. 2023

DIY Kouzelná sněžítka!

Je to mikrosvět, ve kterém bez přestání chumelí. Zasněte se a dejte si do svého sněžítka přesně to, co vám evokuje Vánoce a zimní radovánky.

Dekor & DIY
Nebe na zemi
Číst článek
30. 10. 2023

Nebe na zemi

Jak otevřít dveře a okna létu? Inspirujte se barvami moře a najděte aspoň jedno místo, které snadno obohatíte tyrkysem. Může to být váza, stěna nebo povlečení a můžete si vybírat z mnoha odstínů. Záleží na vás co si zvolíte.

Dekor & DIY
Jak vyrobit živý obraz
Číst článek
01. 10. 2023

DIY Jak vyrobit živý obraz

Základ obrazu můžete získat například ze starého šuplíku. My jsme potřebovali konkrétní rozměr 78 × 69 cm, proto jsme rám vyrobili.

Dekor & DIY

AKTUÁLNÍ ČÍSLO ČASOPISU

NPB0524 obalka Předplatné časopisu ↗
Robotický vysavač
ČSOB - Úvěr k dotaci
GORENJE

SOUTĚŽNÍ PŘÍSPĚVEK

BANER vyrocni soutez

Výroční soutěž 10 x 10
Oslavte s námi 10. výročí časopisu Nové proměny bydlení a hrajte o narozeninové dárky! Každý měsíc na facebooku a v každém tištěném vydání Nových proměn bydlení najdete rozdílné soutěžní otázky s rozdílnými výhrami. My pak pokaždé odměníme celkem 20 soutěžících. Navíc ti z vás, kteří do 12. 8. 2024 odpoví na jakoukoli soutěžní otázku zveřejněnou v tištěném magazínu Nové proměny bydlení, mají možnost vyhrát hlavní cenu – pračku a sušičku Gorenje. Výherce hlavní výhry zveřejníme v Nových proměnách bydlení 10/24, jež vyjde 5. 9. 2024. Sledujte naše facebookové stránky a kupte si náš časopis.

Chci soutěžit →

AKCE A UDÁLOSTI

27.-28.4.2024
Do sedel!

18.11.2023 - 12.5.2024
Helena Zmatlíková dětem (100 let)

Skanska

Nejnovější články

DSC02150 Ales Kral kopie
Číst článek
11. 04. 2024

Do sedel!

Už jste letos jeli na kole? Pokud si to své teprve hledáte nebo se chcete přiučit pár triků od profíků, zamiřte o víkendu 27.–28. 4. na Výstaviště Praha.

Akce a události
Ložnice s komodou
Číst článek
11. 04. 2024

Bydlet jako v bruselském stylu

Kvalitní, ničím nerušený spánek není samozřejmostí. Své o tom ví Jana, která má konečně vlastní ložnici, do níž manžel smí jen na návštěvy. Rozhodně ale nejde pouze o útulný dámský budoár. Místnost musí splnit několik důležitých funkcí.

Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Ostrůvek v kuchyni
Číst článek
05. 04. 2024

Bydlet jako za starými dveřmi

Renata zdědila po strejdovi byt ve staré pražské vile, ale stěhovat se do něj nechce. Bydlí a pracuje mimo hlavní město a ráda by si byt nechala jako víkendové zázemí. Nejčastěji ho využije s dcerou při svých výletech za kulturou.

Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Obývací pokoj s kuchyní
Číst článek
22. 03. 2024

Bydlet jako v rezidenci

Byt v novostavbě, odkud je dobré spojení do centra Prahy, s dostupnými službami v okolí, s vlastní předzahrádkou a navíc s velkou zahradou určenou všem obyvatelům je vysněným bydlením mnoha lidí. Jak jej ale zařídit, aby se v něm žilo pohodlně?

Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
Závěsné křeslo
Číst článek
15. 03. 2024

Bydlet jako tři sestry

Zařídit společný pokoj pro tři děvčata není legrace. Musíte plánovat, počítat, měřit...

Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
GK4 B0983 kopie
Číst článek
13. 03. 2024

Co vám doma chybí pro zklidnění a navození pocitu radosti?

Houpání jako přirozená terapie.

Nezařazené
DSC07894 kopie
Číst článek
09. 03. 2024

Bydlet jako na letním bytě

Obývací pokoj na chatě u Sázavy byl zařízený vším, co se postupem mnohla let v rodině odložilo a odvezlo na chatu, kde e to ještě může hodit.

Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC08074 kopie
Číst článek
01. 03. 2024

Bydlet jako za úplňku

Čerstvá důchodkyně Olga si přála proměnit neútulnou a nepříliš komfortní ložnici. Když víte, jak na to, jde to i s omezeným rozpočtem. Základem proměny od designérky Lucie Polákové jsou barvy, látky a trochu fantazie.

Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC05292 1 kopie
Číst článek
23. 02. 2024

Bydlet jako v Českém ráji

Štěpánka s manželem Pepou a dvěma malými syny si pořídili dům ve vesnici, ze které Pepa pochází. Chyběl jim velký společenský prostor pro návštěvy, protože Štěpánka má pět sourozenců...

Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako
DSC05595 kopie
Číst článek
16. 02. 2024

Bydlet jako kořenářka

Pro Martinu je chalupa v Českém ráji milovaným zázemím pro odpočinek, ale také pro aktivní trávení volného času. S designérkou Maruškou Starou se rozhodly využít bývalý sklad a proměnit ho v bylinkářský ateliér.

Interiéry Bydlet jako 8. řada Bydlet jako