← Zpět na Interiéry
Nebojte se změny: Svět má barevné byty rád

Nebojte se změny: Svět má barevné byty rád

Při cestách do zahraničí se ráda dívám večer lidem do oken rozsvícených bytu. Zkuste to někdy. Jejich odvaha vás třeba bude inspirovat.Paleta barevPře...

Při cestách do zahraničí se ráda dívám večer lidem do oken rozsvícených bytu. Zkuste to někdy. Jejich odvaha vás třeba bude inspirovat.

Paleta barev

Paleta barev Paleta barev
Paleta barev

Před výmalbou si připravte barevnou paletu pro celý byt, aby spolu jednotlivé místnosti ladily.

byt jako zahrada

Od přírody můžete opisovat bez nejmenších obav z neúspěchu. Dokonale ladí barvy už milióny let! Inspirujte se místem, které máte nejraději. Je to kout v zahradě, nebo v lese? Jaké odstíny zelené tam jsou? A jaké dřevo? Nebojte se míchat různé tóny, je to přece přirozené. Vylaďte si pokoj tak, aby vám v něm bylo stejně dobře jako venku.

Zelený obývák Zelený obývák
Zelený obývák

ZELENÁ

Svěží zelená barva se letos stala podle Pantone Color Institute módním odstínem č. 1. Uvidíte ji na přehlídkových molech, v ulicích a můžete se na ni dívat i každý den doma. Začněte třeba polštářem nebo pohovkou

Tón v tónu

Jemné přechody odstínu vyvolávají příjemný pocit harmonie a rádu. Barvu o tón světlejší, než je potah oblíbeného křesla, najdete snadno.

Písek a dřevo Písek a dřevo
Písek a dřevo

PÍSEK A DŘEVO

Zemité odstíny, inspirované barvami pouště, působí teple a samozřejmě. Setkáváme se s nimi na tolika místech ve svém živote! Jestli něco chcete, ale zatím nevíte co, začněte pískovým odstínem na stěně, nikdy tak nic nezkazíte.

Mint a zen Mint a zen
Mint a zen

MÁTOVÁ ZELENÁ

Odstín nazývaný mint se stal superhvězdou mezi barvami před několika lety a jeho obliba stále neutichá. Působí optimisticky a nevinně, proto ho interiéroví designéři rádi kombinují s kontrastními barvami a hrubým materiálem. Dokáže odlehčit každý prostor a dát mu svěží, životem ještě neoprýskanou tvář.

Oranžový obývák Oranžový obývák
Oranžový obývák

ENERGETICKÁ ORANŽOVÁ

Pomeranč nám trochu zevšedněl díky oblibě oranžové v devadesátých letech minulého století. Některé pizzerie se z ní dodnes vzpamatovávají, ale oranžová už nastupuje znovu: tentokrát v doprovodu bohémských vzoru a tlumená všeobecně přijatelnou paletou šedých a černých barev. Kdo z vás potřebuje dobít energii? Tady je inspirace!

Elegantně šedá Elegantně šedá
Elegantně šedá

MINIMALISTICKY KLIDNÁ ŠEDÁ

Toužíte po tichu, klidu a elegantních kompozicích, které vás v nezměněné podobě budou provázet po celý život? Zaměřte se na inspiraci východním stylem, objevte kouzlo bambusu, subtilních linií paravánu a robustních váz s bohatými dekory. Jediné, co vás bude probouzet z pokojné letargie, bude touha po čerstvých květinách.

Mám ráda průhled z obývacího pokoje do jídelny, když na šedomodrou zeď navazuje další teple šedá stěna. Je to jednoduché a krásné.Pavlína Blahotová , šéfredaktorka

pastelky

Propojte výmalbu celého bytu pomocí jemných pastelových barev z jedné rady vzorníku. Místnosti na sebe budou elegantně navazovat.

Obývák v zelené Obývák v zelené
Obývák v zelené

VZDUŠNÁ MODRÁ

S jakými pocity se díváte na klidnou hladinu moře, co ve vás vyvolávají fotografie z dovolené a proč je modré nebe symbolem krásného dne? V odpovědích se skrývají důvody, proč mít doma aspoň nějaký odstín modré. Její paleta je neskutečně široká, ale pokud její základ tvoří šedá, bude vždycky elegantní.

Moře

K harmonii bytu přispívá každý detail. Nezáleží jen na barvách stěn. Dobře zvolený koberec se muže stát tečkou, která uzavírá dokonale napsanou větu.

Žlutá předsíň Žlutá předsíň
Žlutá předsíň

SLUNEČNÁ ŽLUTÁ

Zkuste dát tuto barvu do předsíně nebo do prostoru, kam neproudí dostatek denního světla. Změna bude tak silná, až budete mít pocit, že byste měli zhasnout...

Syté barvy v interiéru Syté barvy v interiéru
Syté barvy v interiéru

DEKADENTNÍ RUŽOVÁ

Jak namíchat staré a nové, retro a punk? Vysypte kabelku své babicky a pubertální slečny a smíchejte to všechno dohromady. Oranžová s růžovou si rozumí už dávno, chce to jen odhodit falešný stud a pustit se do ladění. Jestli se rádi oblékáte do těchto barev, mel by byt ladit se šatníkem, teprve pak je váš styl dotažený do posledního detailu.

KDE POMOHOU SILNÉ BARVY?

ZVÝRAZNĚTE JIMI PROSTORY URČENÉ PRO REPREZENTACI, SPOLEČENSKOU ZÁBAVU A GURMÁNSKÉ ZÁŽITKY.

1

OSLAVA

Výrazné barvy rámované efektními doplňky s odleskem drahých kovu sluší tanečním a divadelním sálům. Pokud máte pocit, že i váš život je jedna dramatická opereta plná emocí, přizpůsobte kulisy svého života právě tomuto stylu. Přiznáním se vám uleví.2

ENERGIE

Sytá červená barva dodává energii a povzbuzuje ve chvílích, kdy na vás začínají doléhat stavy úzkosti, nejistota a strach. V tu chvíli se stává byt útočištěm, soukromým hájemstvím, z něhož se po dobrém spánku a doušku živé vody vynoří opět silná osobnost.

lesklý kov

Chladná stříbrná zklidňuje proud emocí, které na vás tryskají z červené stěny. Červená se stává doplňkem, pozadím, sloužícím pro to, aby vynikla krása.

Červený obývací pokoj Červený obývací pokoj
Červený obývací pokoj

KONTRAST ČERVENÉ A ČERNÉ

V kombinaci s černou a bílou trochu peklo, trochu šantán, trochu moc silný kontrast, který v každodenním kontaktu unesou jen výjimečné osobnosti. Pro dekadentní večírky a opulentní hostiny však ideální. Červená podporuje chuť k jídlu – a i další chutě. Také v intimním přítmí se zataženými závěsy a dobře vyladěnou hudbou nenajdete lepší inspiraci k milostným hrátkám. Ne nadarmo je srdce červené a láska ohnivá.

Zrcadlo

Nepodceňujte tento interiérový doplněk s kouzelnými schopnostmi. Odraz v jeho hladině násobí účinky barev protějších sten a dovolí vnímat jejich akordy.

Růžová ložnice Růžová ložnice
Růžová ložnice

ROMANTICKÁ LILA

Novodobé princezny milují chladný tón fialové barvy. Je trochu nedotknutelná, trochu vznešená a trochu – obyčejná. Proto jí sluší zlaté a stříbrné doplňky, povyšující fialovou barevnou paletu do královských výšin. Vypadá skvěle přitlumená šedými nebo černými doplňky, a všimnete si: čím skromnější prostor v byte zabírá, tím působí zajímavěji.

Koutek s křesly Koutek s křesly
Koutek s křesly

SAMETOVĚ ŠEDÁ

Jak zařídit byt, aby hladil po duši? Na stenu zvolte měkké, teplé odstíny šedého sametu. A samet pak rozprostřete všude, kde se dá. Hebké koberce, čalouněná křesla a závěsy v lehkých pastelových odstínech zní v jednom tónu, nic nevyniká, nic nebije do očí. Každý kus stojí za pozornost sám o sobě.

Na stůl bych místo prázdné vázy navrhoval postavit dobře chlazenou lahev bílého.Rostislav Zeman, odborný redaktor
Rubriky:

Další z rubriky

13174719 13174725 kopie
Číst článek
30. 11. 2023

Vánoce přicházejí

Dům v Horním Švábsku, kde žije fotografka a blogerka Christel Harnischová s milovaným manželem, je jako plátno, které se stále přemalovává. A zvlášť výrazně o Vánocích.

Interiéry Bydlení
Akční dvojčata Max a Magnus
Číst článek
20. 11. 2023

Pokoj pro dva školáky

Nastal čas, kdy naši synové, skoro sedmiletá dvojčata Max a Magnus, nastoupili do první třídy a my jsme museli adaptovat jejich dětský pokoj na novou životní etapu. Text a realizace: Petr Šlejmar

Interiéry Proměny
Chata zvaná Knoflíček
Číst článek
11. 11. 2023

Chata zvaná Knoflíček

Taky se na horách bavíte představami, jak to asi vypadá uvnitř těch malých útulných chaloupek? Do jedné vás teď rádi pozveme.

Interiéry Bydlení
Bydlet jako systematik
Číst článek
07. 11. 2023

Bydlet jako systematik

Naďa je ekonomka a touží po útulném bydlení. Přála si z nevyužívané pracovny zařídit ložnici s pracovnou a šatnou, a moc ráda to nechala na profesionálech.

Interiéry Bydlet jako 7. řada Bydlet jako
01 dvere VEKRA Interier QUADRIO bily lak RAL 9010 okna VEKRA Komfort EVO plast bila zakleni KLIDEA int
Číst článek
06. 11. 2023

Interiérové dveře zkrášlují i chrání

Moderní bydlení hýčká prostor, je plné světla a zbavené bariér, ale bydlet v bytě bez vnitřních dveří bychom asi nemohli. Interiérové dveře patří mezi nejnamáhavější části bytu.

Nezařazené Interiéry
Bydlet jako v přestupní stanici
Číst článek
06. 11. 2023

Bydlet jako v přestupní stanici

Stísněný panelový byt po dědečkovi moc prostoru pro fantazii ani pro život nenabízel. Mladý manželský pár získal díky odvážnému řešení domov, o jakém se mu ani nesnilo.

Interiéry Bydlet jako 7. řada Bydlet jako
Bydlet jako v sametu
Číst článek
06. 11. 2023

Bydlet jako v sametu

Dobře vybavená chata na dostupném místě se může při současných nákladech na život stát jednoduchým východiskem.

Interiéry Bydlet jako 7. řada Bydlet jako
Bydlet jako mileniál
Číst článek
28. 10. 2023

Bydlet jako mileniál

Malý byt na sídlišti může být příjemným domovem a zároveň upřímnou vizitkou svého majitele.

Interiéry Bydlet jako 7. řada Bydlet jako
PEG 6962
Číst článek
25. 10. 2023

Inspirace z celého světa

Zveme nás na návštěvu bytu, který designérka Lucie Pilařová navrhla jako směs vzpomínek z cest a inspirací od slavných designérů.

Interiéry Bydlení
Bydlet jako v záři neonů
Číst článek
15. 10. 2023

Bydlet jako v záři neonů

Dvanáctiletý Vojta zatím svůj dětský pokoj nijak zvlášť nevyužíval, protože rád trávil čas s rodiči. Postupně však roste do mladého muže, který soukromí ocení.

Interiéry Bydlet jako 7. řada Bydlet jako

AKTUÁLNÍ ČÍSLO ČASOPISU

NPB1223 COVER Předplatné časopisu ↗
DM - Sny se stávají skutečností

AKCE A UDÁLOSTI

Od 2.10. do 17.12.
Co podniknout v listopadu

Nejnovější články

DSC0920
Číst článek
03. 12. 2023

Ledové království

Spousty světýlek, dekorace i jídlo kořeněné severským folklorem promění vaši vánoční pohodu v zasněženou pohádku.

Recepty
13174719 13174725 kopie
Číst článek
30. 11. 2023

Vánoce přicházejí

Dům v Horním Švábsku, kde žije fotografka a blogerka Christel Harnischová s milovaným manželem, je jako plátno, které se stále přemalovává. A zvlášť výrazně o Vánocích.

Interiéry Bydlení
Kávovar KRUPS
Číst článek
30. 11. 2023

Káva pro všechny! Značka: IHNED

Náročná uzávěrka vánočního vydání NPB byla díky kávě z opravdu intuitivního kávovaru Krups mnohem radostnější.

Poradna
Sněhové políbení
Číst článek
28. 11. 2023

Dort Pavlova

Ruská balerína Anna Pavlovová navštívila v r. 1926 Austrálii a Nový Zéland. Podle její sukně upekli dort s názvem Pavlova a stal se národním pokladem.

Recepty
CZECH INTERIOR AWARD LOGO 2024
Číst článek
26. 11. 2023

CZECH INTERIOR AWARD

Máte interiér navržený od interiérového designéra nebo architekta a toužíte ho ukázat světu? V tom případě zpozorněte, protože právě začal první ročník jediného výhradně českého ocenění v oblasti interiérového designu.

Soutěže
Barevná inspirace
Číst článek
24. 11. 2023

Barvy Vánoc

Bez červené a zelené to určitě nepůjde, ale i jejich paleta je velmi bohatá! Zkuste volit odstíny, které v sobě mají ještě nádech slavnostních okamžiků. Inspirujte se například portským vínem a elegantní barvou voňavých jedlových větviček.

Dekor & DIY
DSC3639
Číst článek
22. 11. 2023

Horké chutě

Menu pro zimní dny je sice bílé jako čerstvě padlý sníh, ale přitom tak hebce teplé, že po něm pookřeje vaše tělo i duše.

Recepty
Akční dvojčata Max a Magnus
Číst článek
20. 11. 2023

Pokoj pro dva školáky

Nastal čas, kdy naši synové, skoro sedmiletá dvojčata Max a Magnus, nastoupili do první třídy a my jsme museli adaptovat jejich dětský pokoj na novou životní etapu. Text a realizace: Petr Šlejmar

Interiéry Proměny
Shutterstock 2348608561 kopie
Číst článek
19. 11. 2023

5 pravidel peněz ve vztahu

Společným soužitím by se vaše finanční situace měla zlepšovat. Nastavte si model nakládání s penězi tak, aby vyhovoval oběma, a nebojte se ho při změně situace upravit.

Poradna
Barevná inspirace
Číst článek
15. 11. 2023

Barva, vůně i chuť kořeněných dýní

Na dýně různých tvarů a odstínů natrefíte v této době úplně všude. Jak na vás působí? Jestli vám také zlepšují náladu, inspirujte se jejich barvou i doma. Kdyby vám chybělo trochu žluté, okořeňte svůj interiér špetkou kari.

Dekor & DIY