← Zpět na Proměny
Všude samá skříň

Všude samá skříň

Hlavně kvalitní postel a mít kam dávat oblečení a věci, tak znělo zadání, které manželský pár Tomovi Havránkovi předal. Vznikla elegan...

Hlavně kvalitní postel a mít kam dávat oblečení a věci, tak znělo zadání, které manželský pár Tomovi Havránkovi předal. Vznikla elegantní ložnice s mnoha úložnými prostory – ale kde jsou ty skříně?

DŘÍVE V místnosti zcela chyběly úložné prostory, hodně omezující byly také střešní šikminy, vůbec nevyhovovalo vedení a přípojky elektřiny.

Všude samá skříň Všude samá skříň
Všude samá skříň

NYNÍ Šatních skříní a úložných prostorů je dostatek, vznikla skříňka i za postelí. Nové komody jsou pojízdné a elektrické vedení má přípojky, kde je třeba.


Všude samá skříň Všude samá skříň
Všude samá skříň

Pohled od skříně
Kvalitní lůžko s grafitovým potahem je vybavené i čalouněným čelem, protože tady se v posteli pobývá často, a to nejen při spaní. Kruhové svítidlo je lehké, neoslnivé a přitom výkonné.

Všude samá skříň Všude samá skříň
Všude samá skříň

NYNÍ Luxusní pohodlná ložnice získala novou podlahu v moderním světlejším odstínu, vestavěné šatní skříně na míru a rafinované úložné prostory za lůžkem. Také noční stolky mají zásuvky, ložnice se dobře udržuje.

Všude samá skříň Všude samá skříň
Všude samá skříň

DŘÍVE
Pokoji chybí možnosti ukládání oblečení i čehokoli dalšího, manželé by potřebovali šatnu, která
v domě citelně schází.

Pohled od nočního stolku
Trojice střešních oken a podokenní radiátor musely pochopitelně zůstat na svém místě, ale prostor bylo přesto nutné šikovně využít, protože ho v místnosti není nazbyt. Tom si poradil na jedničku!

Všude samá skříň Všude samá skříň
Všude samá skříň

NYNÍ Zásuvek, polic i skříní je dostatek, vše je řešeno koncepčně a bezúchytkově. Úchytky by tady opticky rušily. Nová dubová podlaha působí luxusně a bílá výmalba pomáhá odrážet denní světlo.

Pachatel se prý vrací na místo činu a možná to samé lze říci také o designérech. Do rodinné vily v klidné čtvrti na okraji Ostravy se Tom Havránek vrátil už potřetí, naposledy se přičinil
o novou podobu kuchyně v přízemí. Přibližně před třinácti lety přistála v tomto domě první černá dřevěná figurka ptáčka v obývacím pokoji a nedávno také v ložnici pod střechou. Jde
o poznávací znamení Toma Havránka, drobnou designovou ikonu, kterou u své práce zanechává jako tvůrčí podpis. Ptáček má velmi zajímavou historii.
V padesátých letech ho mediálně proslavili manželé Eamesovi, americký designérský pár. Nejedná se však o jejich vlastní návrh, ptáčky počátkem dvacátého století vyráběl a prodával řemeslník Charles Perdew (1874–1963). Originální ptačí návnady od Charlese Perdewa se staly mezi sběrateli amerického lidového umění velmi populárními. Od roku 2007 se Eames House Bird vyrábí v reedici pod značkou Vitra, tady v nové ložnici stojí na nočním stolku.

Všude samá skříň Všude samá skříň
Všude samá skříň
Všude samá skříň Všude samá skříň
Všude samá skříň

MOBILNÍ KOMODY Fungují ve dvojici i každá zvlášť. Dva jednoduché kvádry nechal Tom natřít odstínem šedý kašmír stejně jako sousední vestavné skříně.

NOVĚ A JINAK

Manželé Šárka a Jan se většinou potkávají jen během víkendů. Šárka je čerstvě v důchodu, pečuje o dvacet let starý rodinný dům s velkou zahradou a často také o milovaná vnoučata. Jan pracuje v Praze a do Ostravy jezdí odpočívat. Když už se ti dva doma potkají, chtějí se hezky užít. V ložnici potřebují relaxovat, číst si a společně sledovat filmy a televizi v pohodlné poloze vleže. Designérovi nechali při tvorbě interiéru volnou ruku, velký důraz ale kladli na opravdu kvalitní a pohodlnou postel.
V podkroví jsou celkem tři místnosti, jedna z nich právě tato ložnice, další dvě slouží pro návštěvy rodiny, hlavně vnoučat, a přátel. Když se dospělé děti odstěhovaly, chtěli manželé zařídit podkroví jinak a přestěhovat ložnici do původně dětského pokoje. Po dvaceti letech už je stejně zapotřebí pustit se do rozsáhlejších úprav, protože zařízení v mezidobí zastaralo
a opotřebovalo se.

Všude samá skříň Všude samá skříň
Všude samá skříň
Všude samá skříň Všude samá skříň
Všude samá skříň

NOČNÍ STOLEK Střídmá kombinace černé skleněné desky a bíle lakovaného korpusu je dokonale nadčasová. Zásuvka u stolku uklidí mnoho důležitých maličkostí.

Pohled od vstupu
Tomův majstrštyk, prostorná šatní skříň na štítové stěně domu, zachraňuje naprostou absenci šatny v rodinném domě.

Všude samá skříň Všude samá skříň
Všude samá skříň

Pohled od šatní skříně
Na stěně vedle vstupních dveří vznikly další úložné možnosti, které si proporčně povídají se štítovou šatní skříní. Nevelká ložnice pojme mnoho věcí.

Všude samá skříň Všude samá skříň
Všude samá skříň

ŘEŠENÍ NA MÍRU

Místnost se proměnila od podlahy, Tom sem nechal položit masivní dubová prkna. Vypracoval projekt nového rozmístění svítidel a elektrických zásuvek, navrhl nábytek na míru, lakovaný do odstínu šedý kašmír. Vestavěné skříně mají zafrézované úchyty a kombinují úložné prostory na zavěšené oblečení se zásuvkami. Do čela ložnice umístil designér i úzkou otevřenou knihovnu dokončenou v dubové dýze. Naproti posteli navrhl mobilní komody, které pojmou další předměty a dají se i s televizí přivézt blíže k posteli, když začne domácí kino. „Postel je luxusní, box springová s velmi kvalitním roštem a matrací. To byl hlavní požadavek. Má čalouněný rám i vysoké čalouněné čelo. Za lůžkem je dýhované čelo se skrytými dvířky, kde je rafinovaný úložný prostor. Bylo třeba postel nějak odtáhnout ode zdi, kde už byla moc nízká výška stropu, ale bylo škoda prostor nevyužít. Také jsem tam schoval stále funkční radiátor,“ vysvětluje Tom. Jan se Šárkou si ložnici moc pochvalují, má prý jedinou nevýhodu – líbí se všem! „Dostat vnoučata z naší postele od televize do jejich pokojů je úkol téměř nadlidský... Někdy je radši necháme po večerníčku úplně vytuhnout a pak je už snadno odneseme,“ prozrazují nám prarodiče svou tajnou taktiku.

3 body k úspěchu

ÚLOŽNÉ PROSTORY Pod šikminami se dají řešit jedině vestavným nábytkem.

MATERIÁLY Tom volil masivní dřevo podlahy, lakované povrchy a špičkovou postel!

MOBILITA Kolečka umožňují snadnou manipulaci s nábytkem i úklid podlahy.

TOM HAVRÁNEK

„Se Šárkou a Honzou jsme si padli do noty. Jsou to praktičtí lidé, dokážou jasně vyjádřit,
co jim vyhovuje, a uvítají nápady, které interiéru pomohou a pozvednou ho.“

Všude samá skříň Všude samá skříň
Všude samá skříň

Nákupní seznam

Podlaha Kährs, dub Nouveau White, matný lak, Šindler podlahy, cena včetně pokládky a soklování, 65 000 Kč; noční stolky Miotto Soriano, bílý lak + černé sklo, AB&Concept Ostrava, abconcept.cz, 8 200 Kč/ks; osvětlení komplet dodalo studio Lampárna Ostrava, 25 000 Kč; nábytek na míru šatní skříně, mobilní komody, skříňka za postelí, AB&Concept Ostrava, abconcept.cz, 350 000 Kč; postel Bellus, box spring, čalouněná, 100 000 Kč

BAREVNÁ ŠKÁLA

NÁBYTEK V ODSTÍNU ŠEDÉHO KAŠMÍRU VYNIKÁ NA DUBOVÉ PODLAZE, K TOMU BÍLÁ A SEM TAM I ČERNÁ.

Bílé jsou stěny, strop, svítidla, noční stolky i puntíky na přehozu.

Všude samá skříň Všude samá skříň
Všude samá skříň

Světle šedé jsou skříně na míru, mobilní komody, koberec a přehoz.

Všude samá skříň Všude samá skříň
Všude samá skříň

Grafitová, nejtěžší barva v místnosti, opticky usazuje lůžko.

Všude samá skříň Všude samá skříň
Všude samá skříň

Žlutý polštář v záhlaví září do místnosti jako malé slunce.

Všude samá skříň Všude samá skříň
Všude samá skříň

Hnědý přírodní dub přechází z podlahy na skříňku za postel.

Všude samá skříň Všude samá skříň
Všude samá skříň

MANŽELÉ ŠÁRKA A JAN

„Oslovili jsme znovu Toma, protože jeho práci dobře známe a jsme s ní moc spokojení! Designu tolik nerozumíme a necháme si poradit od povolanějšího. Vždycky nás mile překvapí.“

Všude samá skříň Všude samá skříň
Všude samá skříň

PROSTORJednoduchá místnost v podkroví dříve bývala dětským pokojem. Půdorysně má čtvercový tvar, do výšky ji silně omezují šikminy střechy. Má se stát plně funkční ložnicí, relaxační zónou s televizí, s možností ukládání oblečení a mnoha dalších věcí.

PROBLÉM

Střešní šikminy, umístění oken a radiátorů jsou konstanty, s nimiž nelze hnout, těm se musí projekt přizpůsobit. Místnost je po téměř dvaceti letech užívání částečně „vybydlená“, laminátová podlaha je sedřená, elektrické zásuvky jsou instalované na nevyhovujících místech a ani nedrží pořádně ve zdi, používáním dostaly zabrat.

ŘEŠENÍ

Dům nemá samostatnou šatnu, proto byl důraz kladen na dostatek úložných šatních prostor, které Tom navrhl kompaktní a téměř neviditelné. Kombinují dveře se zásuvkami a otevřenou knihovnou. Pod střešními okny jsou dvě pojízdné komody k postavení televize a uložení drobností. Komody jsou mobilní, aby byl dobrý přístup k oknům, ale také pro natočení nebo přivezení TV blíže k posteli. Předělávala se elektřina, osvětlení kombinuje centrální kruh a noční lampičky. Nová podlaha je z dubového masivu
v odstínu natur.

KOLIK TO STÁLO

Podlaha.............................65 000 Kč 
Noční stolky.......................16 400 Kč
Osvětlení.......................... 25 000 Kč 
Nábytek na míru..............350 000 Kč
Postel...............................100 000 Kč

CELKEM......................556 400 Kč

KONTAKT, KTERÝ BY SE VÁM MOHL HODIT

Tomáš Havránek
Interiérový designér, který svou prací žije. Zakladatel školy interiérového designu IDK. tom-havranek.cz, idk-skola.cz

Rubriky:

Další z rubriky

Le Bon Brno fullress 1 kopie
Číst článek
15. 02. 2024

Bydlení v továrně

Příběh světlého loftu s velkými industriálními okny, který vznikl v bývalé textilní fabrice, inspiruje a fascinuje zároveň.

Interiéry Bydlení
Duradecor ultramatt 2
Číst článek
15. 02. 2024

Co je trendy v interiérových dveřích? Minimalistický design a šedé odstíny.

Nedílnou součástí kvalitních dveří je nejen atraktivní design, ale měly by mít také další užitečné prvky. Například moderní a odolný povrch.

Interiéry Bydlení
ROWENTA XS75s
Číst článek
29. 01. 2024

Jarní úklid: Čas na novou energii!

Jarní úklid je spojen s novým začátkem a svěží energií. Na několik měsíců zamáváte zimní náladě a vpustíte si domů více optimistických slunečních paprsků. Ty potěší zejména duši, ale oko někdy vyděsí – umí poodhalit víc, než byste si přáli.

Interiéry Bydlení
Veba povlečení
Číst článek
22. 01. 2024

VEBA - český textilní výrobce s dlouholetou tradicí

Historie společnosti VEBA navazuje na více než stošedesátiletou tradici průmyslové textilní výroby ve východních Čechách. Dlouholeté zkušenosti, technickou i technologickou vyspělost a „řemeslný um“ promítá do všech svých produktů.

Interiéry Bydlení
10 A8697 02 Peter Fabo 1 kopie
Číst článek
10. 01. 2024

Nové vrstvy a detaily

Rekonstrukce prvorepublikového bytu pracuje s tradičním rozvržením místností. K noblesní atmosféře přispívá dialog mezi historií a současnými vloženými barevnými bloky, definujícími jednotlivé pokoje.

Interiéry Bydlení
13174719 13174725 kopie
Číst článek
30. 11. 2023

Vánoce přicházejí

Dům v Horním Švábsku, kde žije fotografka a blogerka Christel Harnischová s milovaným manželem, je jako plátno, které se stále přemalovává. A zvlášť výrazně o Vánocích.

Interiéry Bydlení
Akční dvojčata Max a Magnus
Číst článek
20. 11. 2023

Pokoj pro dva školáky

Nastal čas, kdy naši synové, skoro sedmiletá dvojčata Max a Magnus, nastoupili do první třídy a my jsme museli adaptovat jejich dětský pokoj na novou životní etapu. Text a realizace: Petr Šlejmar

Interiéry Proměny
Chata zvaná Knoflíček
Číst článek
11. 11. 2023

Chata zvaná Knoflíček

Taky se na horách bavíte představami, jak to asi vypadá uvnitř těch malých útulných chaloupek? Do jedné vás teď rádi pozveme.

Interiéry Bydlení
Bydlet jako systematik
Číst článek
07. 11. 2023

Bydlet jako systematik

Naďa je ekonomka a touží po útulném bydlení. Přála si z nevyužívané pracovny zařídit ložnici s pracovnou a šatnou, a moc ráda to nechala na profesionálech.

Interiéry Bydlet jako 7. řada Bydlet jako
01 dvere VEKRA Interier QUADRIO bily lak RAL 9010 okna VEKRA Komfort EVO plast bila zakleni KLIDEA int
Číst článek
06. 11. 2023

Interiérové dveře zkrášlují i chrání

Moderní bydlení hýčká prostor, je plné světla a zbavené bariér, ale bydlet v bytě bez vnitřních dveří bychom asi nemohli. Interiérové dveře patří mezi nejnamáhavější části bytu.

Nezařazené Interiéry

AKTUÁLNÍ ČÍSLO ČASOPISU

NPB0324 Předplatné časopisu ↗
Opamuurikka

SOUTĚŽNÍ PŘÍSPĚVEK

Bond in Motion 01 foto Havas Prague TOP 10

Soutěž s Jamesem Bondem
K právě probíhající výstavě Bond in Motion na pražském Výstavišti v Holešovicích, pro vás máme soutěž o tři rodinné vstupenky na tuto unikátní podívanou. Do 1. dubna si na výstavě můžete prohlédnout nejen vozy agenta 007, ale i spoustu dalších “neautomobilových” předmětů. Více o výstavě se dočtete zde: www.bondinmotion.cz OTÁZKA: NAPIŠTE NÁM ALESPOŇ TŘI ZNAČKY VOZŮ, KTERÉ SE KDY VE FILMECH O AGENTOVI 007 OBJEVILY. SVÉ ODPOVĚDI NÁM POŠLETE NA MAIL: REDAKCE@NOVEPROMENYBYDLENI.CZ DO 7.3.2024 TŘI ŠŤASTNÉ VÝHERCE VYLOSUJEME V PÁTEK 8.3.2024

Chci soutěžit →

AKCE A UDÁLOSTI

18.11.2023 - 12.5.2024
Helena Zmatlíková dětem (100 let)

Nejnovější články

Le Bon Brno fullress 1 kopie
Číst článek
15. 02. 2024

Bydlení v továrně

Příběh světlého loftu s velkými industriálními okny, který vznikl v bývalé textilní fabrice, inspiruje a fascinuje zároveň.

Interiéry Bydlení
Duradecor ultramatt 2
Číst článek
15. 02. 2024

Co je trendy v interiérových dveřích? Minimalistický design a šedé odstíny.

Nedílnou součástí kvalitních dveří je nejen atraktivní design, ale měly by mít také další užitečné prvky. Například moderní a odolný povrch.

Interiéry Bydlení
ROWENTA XS75s
Číst článek
29. 01. 2024

Jarní úklid: Čas na novou energii!

Jarní úklid je spojen s novým začátkem a svěží energií. Na několik měsíců zamáváte zimní náladě a vpustíte si domů více optimistických slunečních paprsků. Ty potěší zejména duši, ale oko někdy vyděsí – umí poodhalit víc, než byste si přáli.

Interiéry Bydlení
DSC2107 kopie
Číst článek
23. 01. 2024

Poháry plné lásky

Zabořte lžičky do sladkých krémů, zažehněte oheň citů. Nyní se poháry plní těmi nejsladšími dobrotami a my jsme je naservírovali do porcelánových kalichů a talířků Matěje Polácha.

Poradna Řemeslo
Veba povlečení
Číst článek
22. 01. 2024

VEBA - český textilní výrobce s dlouholetou tradicí

Historie společnosti VEBA navazuje na více než stošedesátiletou tradici průmyslové textilní výroby ve východních Čechách. Dlouholeté zkušenosti, technickou i technologickou vyspělost a „řemeslný um“ promítá do všech svých produktů.

Interiéry Bydlení
Saunování
Číst článek
18. 01. 2024

Péče při saunování

O samotném saunování víme mnohé, ale víte co si vzít sebou? A víte, jaká saunová kosmetika by ve vaší kosmetické taštičce neměla chybět?

Poradna
10 A8697 02 Peter Fabo 1 kopie
Číst článek
10. 01. 2024

Nové vrstvy a detaily

Rekonstrukce prvorepublikového bytu pracuje s tradičním rozvržením místností. K noblesní atmosféře přispívá dialog mezi historií a současnými vloženými barevnými bloky, definujícími jednotlivé pokoje.

Interiéry Bydlení
Tyčový vysavač Electrolux EW81U3DB
Číst článek
05. 01. 2024

Dokonale čisto jedním tahem

Perfektně čistá podlaha za pár minut, bez kontaktu se špinavou vodou a s pomocí jediného spotřebiče? Žádný problém! Díky tyčovému vysavači Electrolux 800 Wet&Dry nebudete muset řešit nedostatek času nebo vůle k vysávání a následnému vytírání.

Test
DSC0920
Číst článek
03. 12. 2023

Ledové království

Spousty světýlek, dekorace i jídlo kořeněné severským folklorem promění vaši vánoční pohodu v zasněženou pohádku.

Recepty
13174719 13174725 kopie
Číst článek
30. 11. 2023

Vánoce přicházejí

Dům v Horním Švábsku, kde žije fotografka a blogerka Christel Harnischová s milovaným manželem, je jako plátno, které se stále přemalovává. A zvlášť výrazně o Vánocích.

Interiéry Bydlení