← Zpět na Bydlení
Milujeme Vánoce!

Milujeme Vánoce!

Jestli zbožňujete vánoční svátky a máte chuť vyzdobit celý byt už od prvního adventu, určitě to udělejte. Není proč čekat!

Při jedné letní návštěvě se Robert a Pavel Černí smáli, že od srpna si na zahradním lehátku moc nepoleží, protože chystají Vánoce. 

Nejdřív prodávali adventní věnce ze dvora o jednom víkendu, ale pak se jejich floristické a stylové dekorace staly tak populárními, že Pavel opustil zaměstnání zahradníka a spustil e-shop s celoročními dekoracemi. Vánoční dekorace v Atelieru Můj domov prodávají s Robertem už od  listopadu vždy v pondělí, ve středu, v pátek a v sobotu a v prosinci už každý pátek až neděli. Tak se snad nestane, že jim budou mrznout zákazníci před vrátky dvě hodiny před otevřením a na každého by se mělo dostat. Nedivte se, ze 200 000 fanoušků na Facebooku sice určitě nepřijedou všichni, ale pro jistotu už loni ve Staré Huti obec upravila provizorní parkoviště. Z floristického koníčka se stal po pěti letech rodinný byznys, do kterého je zapojená i Pavlova sestra s maminkou.

Milujeme Vánoce! Milujeme Vánoce!
Milujeme Vánoce!

VÁNOČNÍ HVĚZDA
Pryšec nádherný neboli Poinsettia se stal oblíbeným vánočním doplňkem díky zeleným a červeným listům.

Milujeme Vánoce! Milujeme Vánoce!
Milujeme Vánoce!

DOMEČKY NA OKNĚ
Proč jsou dekorativní domečky tak oblíbené? Možná proto, že v malém symbolizují naši velkou touhu po opravdovém, útulném domově. A sluší jim to všude.

CO FUNGUJE

VÁNOČNÍ VÝZDOBA JE EFEKTNÍ, KDYŽ ZDOBÍ, ALE NEPŘEKÁŽÍ.

STROMEK Postavte ho na místo, odkud bude dobře vidět a kde kolem něj nemusíte těsně procházet, abyste ho nedopatřením neshodili.

STŮL Do středu stolu umístěte nízkou vánoční dekoraci, abyste na ni přes sebe viděli. Může to být adventní věnec nebo jen květinová místa.

ŽIVÉ KVĚTINY Vánoční hvězda, bramboříky i vánoční kaktus rozmístěte tak, aby byly dobře vidět.

DEKORACE Nemusí jich být mnoho. Stačí ozdobit parapety oken nebo komodu v předsíni.

SVĚTLO Nezapomeňte na spoustu svíček a rozsvícených lampiček.

Milujeme Vánoce! Milujeme Vánoce!
Milujeme Vánoce!

STROMEK V PODKROVÍ
Nahoře u elektrických krbových kamen je druhý stromek. Tady čekají dárky na návštěvy, které dorazí po Štědrém dnu.

USMĚVAVÁ FRONTA

„Už máme zkušenosti, které nám dovolují užít si adventní prodej v klidu a vychutnat i zvláštní atmosféru, která se ve frontě před domem utvoří. Víme, že je třeba začít vyrábět včas a na první adventní neděli musíme mít ohromné zásoby, abychom nevyprodali hned první den, jako se nám to stalo v covidovém roce... Pak jsme celou noc vyráběli. To už nechci nikdy zažít! Letos máme nachystaných 400 věnců, takže jsme v pohodě,“ vzpomíná Pavel na krušný rok, kdy bylo třeba dodržovat epidemiologická opatření a lidé byli vděční za každou možnost nákupu venku. Letos zákazníci, kteří za nimi do Staré Hutě přijedou, projdou zimní zahradou a Atelierem, kde si rovnou mohou brát věci, které se jim líbí, a platí nakonec u pokladny při odchodu. Prostor je ale omezený, a tak se fronta stejně vytvoří. „Mám takový pocit, jako by se tu tak hezky zastavil čas. Lidi, kteří za námi přijedou, nemají kam spěchat, povídají si mezi sebou, jsou milí, usměvaví a v pohodě. Jak s nimi celý den mluvíme, jsme večer úplně vyřízení, ale zároveň nabití pozitivními emocemi, které nám lidé nosí. No a pak je první adventní neděle, všichni mají doma na stole adventní věnec a my – máme doma bordel!“ směje se Pavel a pokračuje: „Ten den je otevřeno do 14.00 a víme, že další prodeje budou už na pohodu. Všechno zboží nacpeme jen do ateliéru, abychom si mohli dům finálně uklidit. Večer zapálíme první adventní svíčku, dáme to na Instagram a jdeme si úplně mrtví lehnout – tak vypadá naše skutečná pohoda u rodinného krbu. A pak konečně v ateliéru zhasnu, zamknu a jdu se tam podívat těsně před Velikonocemi.“

Milujeme Vánoce! Milujeme Vánoce!
Milujeme Vánoce!

SKŘÍŇ PLNÁ DOMEČKŮ
Dalo by se říct, že ve skříni je menší skladiště e-shopu, ale tak to není. Tyhle domečky jsou prostě nejoblíbenější.

Milujeme Vánoce! Milujeme Vánoce!
Milujeme Vánoce!

FORMIČKY

Jak mít hezky uložené formičky na pracny? Dejte je do pěkné sklenice s víkem a můžete se na ně dívat po celý rok.

Milujeme Vánoce! Milujeme Vánoce!
Milujeme Vánoce!

SVÁTEČNÍ STŮL

Na jutovém ubrusu se jako hlavní dekorace vyjímá Pavlova adventní mísa se čtyřmi bílými svíčkami.

NAŠE VÁNOCE

Pavel s Robertem spolu tráví už deváté Vánoce a první tři roky společně s maminkami pekli cukroví. „Oba jsme si přinesli do vztahu pocit, že Vánoce mají být rodinné, že je to správný čas pro setkávání a rozdávání dárků a taky vzpomínání na blízké, kteří už tu s námi nejsou. Tradice, které jsme měli podobné, jsme jen poskládali dohromady a oprášili třeba i chození na hřbitov. Přesto jsou naše Vánoce jiné, než jaké si pamatujeme z dětství. Záleží nám na tom, aby probíhaly bez stresu, ale taky aby byly krásné,“ dostává se Pavel ke speciální novodobé tradici, kterou s Robertem zavedli a rodina ji postupně přijala za svou. Nejbližší totiž od Pavla a Roberta dostávají balicí papír na dárky, které si přejí mít navíc zabalené do krabice, aby pod stromkem hezky vypadaly. „Naše nejlepší reklama je, když fanoušci vidí, že to u nás doma hezky ladí, a tak nesmíme nic podcenit,“ popisuje Pavel, jak – s nadsázkou – vychovává rodinu: „Někde během roku vidíme hezký balicí papír s přírodním podkladem, tak ho rovnou vezmeme deset rolí. Snažíme se kombinovat vždy maximálně tři různé druhy, které se k sobě hodí: Máš moc červenýho? Tak ti dám ještě novinovej, abys to měla pestřejší... Máma už se rovnou ptá, jaký letos bude motiv, pak zjistím, že chce krabice převazovat umělým provázkem, tak jí ještě dám přírodní, a už se dokonce naučila některé hezké krabice schovávat, protože se budou hodit na Ježíška,“ vypráví hodný syn, který jinak shání dárky stejně jako my všichni ostatní: „Když něco zaslechnu, píšu si během roku poznámky. O věci z e-shopu mě stáhnou už přes rok, to se nepočítá,“ směje se. Ale dobře kluci vychytali vánoční cukroví: „My už péct nestíháme, ale bereme asi od čtyř šikovných paní, které dělají správné domácí cukroví, od každé jen po kile. Je totiž lepší mít víc druhů v menším množství, pak je to pestřejší,“ vysvětlují a těší se na ně stejně - jako my.

Milujeme Vánoce! Milujeme Vánoce!
Milujeme Vánoce!

MR. CHRISTMAS

Pavel Černý je zahradník a florista a vánoční dekorace ho baví ze všeho nejvíc.

Milujeme Vánoce! Milujeme Vánoce!
Milujeme Vánoce!

ŠUPLÍK A VÁZA

Adventní věnce nemusíte nutně vázat na korpus, dají se klidně vyskládat i do staré zásuvky.

Milujeme Vánoce! Milujeme Vánoce!
Milujeme Vánoce!

PROUTĚNÝ PODNOS
Když je vyzdobený celý dům, chcete si ho užít, a tak si dáte kávu pokaždé někde jinde. K tomu je velký podnos ideální.

Milujeme Vánoce! Milujeme Vánoce!
Milujeme Vánoce!

ZIMNÍ ZAHRADA

Dřevěný podhled zdobí světelné řetězy a dominantní dekorace je pověšená na žebříku uchyceném ke stropu. Na stole tak zbývá spousta místa.

KONTAKT, KTERÝ BY SE VÁM MOHL HODIT

Atelier Můj domov ateliermujdomov.cz,
IG: @ateliermujdomov, FB: Atelier Můj Domov, e-mail: ateliermujdomov.eshop@seznam.cz

Rubriky:

Další z rubriky

13174719 13174725 kopie
Číst článek
30. 11. 2023

Vánoce přicházejí

Dům v Horním Švábsku, kde žije fotografka a blogerka Christel Harnischová s milovaným manželem, je jako plátno, které se stále přemalovává. A zvlášť výrazně o Vánocích.

Interiéry Bydlení
Akční dvojčata Max a Magnus
Číst článek
20. 11. 2023

Pokoj pro dva školáky

Nastal čas, kdy naši synové, skoro sedmiletá dvojčata Max a Magnus, nastoupili do první třídy a my jsme museli adaptovat jejich dětský pokoj na novou životní etapu. Text a realizace: Petr Šlejmar

Interiéry Proměny
Chata zvaná Knoflíček
Číst článek
11. 11. 2023

Chata zvaná Knoflíček

Taky se na horách bavíte představami, jak to asi vypadá uvnitř těch malých útulných chaloupek? Do jedné vás teď rádi pozveme.

Interiéry Bydlení
Bydlet jako systematik
Číst článek
07. 11. 2023

Bydlet jako systematik

Naďa je ekonomka a touží po útulném bydlení. Přála si z nevyužívané pracovny zařídit ložnici s pracovnou a šatnou, a moc ráda to nechala na profesionálech.

Interiéry Bydlet jako 7. řada Bydlet jako
01 dvere VEKRA Interier QUADRIO bily lak RAL 9010 okna VEKRA Komfort EVO plast bila zakleni KLIDEA int
Číst článek
06. 11. 2023

Interiérové dveře zkrášlují i chrání

Moderní bydlení hýčká prostor, je plné světla a zbavené bariér, ale bydlet v bytě bez vnitřních dveří bychom asi nemohli. Interiérové dveře patří mezi nejnamáhavější části bytu.

Nezařazené Interiéry
Bydlet jako v přestupní stanici
Číst článek
06. 11. 2023

Bydlet jako v přestupní stanici

Stísněný panelový byt po dědečkovi moc prostoru pro fantazii ani pro život nenabízel. Mladý manželský pár získal díky odvážnému řešení domov, o jakém se mu ani nesnilo.

Interiéry Bydlet jako 7. řada Bydlet jako
Bydlet jako v sametu
Číst článek
06. 11. 2023

Bydlet jako v sametu

Dobře vybavená chata na dostupném místě se může při současných nákladech na život stát jednoduchým východiskem.

Interiéry Bydlet jako 7. řada Bydlet jako
Bydlet jako mileniál
Číst článek
28. 10. 2023

Bydlet jako mileniál

Malý byt na sídlišti může být příjemným domovem a zároveň upřímnou vizitkou svého majitele.

Interiéry Bydlet jako 7. řada Bydlet jako
PEG 6962
Číst článek
25. 10. 2023

Inspirace z celého světa

Zveme nás na návštěvu bytu, který designérka Lucie Pilařová navrhla jako směs vzpomínek z cest a inspirací od slavných designérů.

Interiéry Bydlení
Bydlet jako v záři neonů
Číst článek
15. 10. 2023

Bydlet jako v záři neonů

Dvanáctiletý Vojta zatím svůj dětský pokoj nijak zvlášť nevyužíval, protože rád trávil čas s rodiči. Postupně však roste do mladého muže, který soukromí ocení.

Interiéry Bydlet jako 7. řada Bydlet jako

AKTUÁLNÍ ČÍSLO ČASOPISU

NPB1223 COVER Předplatné časopisu ↗
DM - Sny se stávají skutečností

AKCE A UDÁLOSTI

Od 2.10. do 17.12.
Co podniknout v listopadu

Nejnovější články

DSC0920
Číst článek
03. 12. 2023

Ledové království

Spousty světýlek, dekorace i jídlo kořeněné severským folklorem promění vaši vánoční pohodu v zasněženou pohádku.

Recepty
13174719 13174725 kopie
Číst článek
30. 11. 2023

Vánoce přicházejí

Dům v Horním Švábsku, kde žije fotografka a blogerka Christel Harnischová s milovaným manželem, je jako plátno, které se stále přemalovává. A zvlášť výrazně o Vánocích.

Interiéry Bydlení
Kávovar KRUPS
Číst článek
30. 11. 2023

Káva pro všechny! Značka: IHNED

Náročná uzávěrka vánočního vydání NPB byla díky kávě z opravdu intuitivního kávovaru Krups mnohem radostnější.

Poradna
Sněhové políbení
Číst článek
28. 11. 2023

Dort Pavlova

Ruská balerína Anna Pavlovová navštívila v r. 1926 Austrálii a Nový Zéland. Podle její sukně upekli dort s názvem Pavlova a stal se národním pokladem.

Recepty
CZECH INTERIOR AWARD LOGO 2024
Číst článek
26. 11. 2023

CZECH INTERIOR AWARD

Máte interiér navržený od interiérového designéra nebo architekta a toužíte ho ukázat světu? V tom případě zpozorněte, protože právě začal první ročník jediného výhradně českého ocenění v oblasti interiérového designu.

Soutěže
Barevná inspirace
Číst článek
24. 11. 2023

Barvy Vánoc

Bez červené a zelené to určitě nepůjde, ale i jejich paleta je velmi bohatá! Zkuste volit odstíny, které v sobě mají ještě nádech slavnostních okamžiků. Inspirujte se například portským vínem a elegantní barvou voňavých jedlových větviček.

Dekor & DIY
DSC3639
Číst článek
22. 11. 2023

Horké chutě

Menu pro zimní dny je sice bílé jako čerstvě padlý sníh, ale přitom tak hebce teplé, že po něm pookřeje vaše tělo i duše.

Recepty
Akční dvojčata Max a Magnus
Číst článek
20. 11. 2023

Pokoj pro dva školáky

Nastal čas, kdy naši synové, skoro sedmiletá dvojčata Max a Magnus, nastoupili do první třídy a my jsme museli adaptovat jejich dětský pokoj na novou životní etapu. Text a realizace: Petr Šlejmar

Interiéry Proměny
Shutterstock 2348608561 kopie
Číst článek
19. 11. 2023

5 pravidel peněz ve vztahu

Společným soužitím by se vaše finanční situace měla zlepšovat. Nastavte si model nakládání s penězi tak, aby vyhovoval oběma, a nebojte se ho při změně situace upravit.

Poradna
Barevná inspirace
Číst článek
15. 11. 2023

Barva, vůně i chuť kořeněných dýní

Na dýně různých tvarů a odstínů natrefíte v této době úplně všude. Jak na vás působí? Jestli vám také zlepšují náladu, inspirujte se jejich barvou i doma. Kdyby vám chybělo trochu žluté, okořeňte svůj interiér špetkou kari.

Dekor & DIY