← Zpět na Bydlení
Variace v pastelové

Variace v pastelové

Cítíte tu lehkost? Kdo bydlí v takovém domě, spraví si náladu hned, jak vstoupí. Jemné barvy a dostatek světla jsou totiž pro psychiku to, co pro tělo...

Cítíte tu lehkost? Kdo bydlí v takovém domě, spraví si náladu hned, jak vstoupí. Jemné barvy a dostatek světla jsou totiž pro psychiku to, co pro tělo poctivé domácí jídlo. A k tomu ta velikonoční výzdoba!

Tenhle harmonický prostor jsme pro vaši inspiraci objevili v Polsku. Rodina se dvěma dětmi a dvěma psy hledala prostor blíž centru města, kde oba pracují. Každodenní dojíždění z okrajové čtvrti, navíc nijak pěkné, jim bralo čas, který by mohli věnovat sami sobe a dcerám.

AŤ JE MODRÁ!

Představu o interiéru měli jasnou, chtěli zkombinovat eleganci a klasiku s moderní náladou. Předem rozhodnuto bylo o barvě kuchyně. Ať je modrá, přáli si noví majitelé. Protože modrá je ale studená,stál před designéry studia Zaza, kteří proměnu realizovali, velký úkol, sladit ji s dalšími barvami tak, aby byt působil útulně, přátelsky a dával pocit bezpečí. Bylo rozhodnuto, že jemné odstíny modré, na kterých manželé trvali v kuchyni, doplní designéři i v ostatních částech bytu přírodním dřevem v tónech běleného dubu, mosazí na lampách a dalších doplňcích, šedou a pudrovou. Díky této barevné kombinaci působí celý interiér domu nežne, ovšem ne přeslazeně.

Variace v pastelové Variace v pastelové
Variace v pastelové

TapetaStěnu v jídelně zdobí tapeta, která připomíná oblohu. Když na ni zvenku svítí slunce, máte dojem, jako byste ani nebyli v interiéru, ale na zahradě. Stul pro velkou rodinu byl nutnost!

ROZHODL POHLED Z OKNA

Když budoucí majitelka Kasia vstoupila poprvé do úzké chodby s nevelkým kuchyňským koutem, chtěla se hned otočit a jít hledat ideální bydlení jinam. Tohle totiž vůbec neodpovídalo jejím původním představám. Jenže pak otevřela velké dvoukřídlé dveře do pokoje s krásným výhledem do zahrady a bylo rozhodnuto. To je ten pravý dům Proměna podle přání manželů Kasii a Macieka mohla začít. Dnes vítá příchozí hned po vstupu do domu kuchyň ve skandinávském stylu. Designéři kladli velký důraz na detail. Zvolili skříňky vysoké až do stropu, které nejenže v prostoru dobře vypadají, ale jsou i velmi praktické, z jejich vršku totiž není třeba utírat mastný prach, kterého v kuchyni bývá dost. Navíc se nemusí Kasia bát, že by neustále potřebovala schůdky, do horních polic si totiž uložila sezonní věci. Kombinace modré, šedé a bílé se zlatými akcenty doplňků proměňují kuchyň v místo s nádechem noblesního salonu. Velikonoční výzdoba vše ještěpodtrhla.

Variace v pastelové Variace v pastelové
Variace v pastelové

SKVĚLÉ ŘEŠENÍMít kuchyňské skříňky až ke stropu je nejen velmi efektní, ale i praktické, nemusíte z jejich vršku utírat prach a mastnotu.

NA PŘÁNÍModrou v kuchyni si přáli mít sami majitelé a designéři ji skvěle nakombinovali s dalšími odstíny. Vše působí čistě, noblesně a prosvětleně.

Variace v pastelové Variace v pastelové
Variace v pastelové

KYTICE Kasia miluje živé květiny, proto se snaží zdobit jimi dům nejen o Velikonocích. Transparentní nebo zlaté vázy jsou její nejoblíbenější.

Variace v pastelové Variace v pastelové
Variace v pastelové

VESELÝ STŮL S celkovou barevností domů ladí i velikonoční výzdoba. Pastelové doplňky dolaďují příbory Rosenthal, květiny, vajíčka a zajíci vnášejí do interiéru jaro.

PŘÍZEMÍ, KDE TO ŽIJE

Po předchozích majitelích zůstaly v domě pouze dveře a podlahy. Zbytek domu potřeboval docela velký zásah. I přes to, že práce bylo nad hlavu, všechno se podařilo zvládnout během čtyř měsíců. V přízemí je i obývací pokoj s jídelnou, prostory, kde to opravdu žije. Schází se tu nejen rodina, ale i její přátelé a příbuzní. Vládnou tu tlumené barvy, šedou rozbíjí modrá, bílá a pudrová růžová. Výrazná tapeta připomíná oblohu. Když na ni skrz velká okna dopadá slunce, dojem je dokonalý. Obývacímu pokoji přidává na útulnosti krb a místo k sezení u jednoho z oken, kde se nejen báječně odpočívá, ale i čte. Jídelně vévodí velký rozkládací stul Ton a čalouněné židle. Ten má pro rodinu velký význam. Několikrát ročně se u něj setká několik generací rodiny obou manželu. Tak to bude i o Velikonocích. Dcery Amelia a Matylda už se těší, až přímo z jídelny vyběhnou na zahradu a budou tu hledat ukrytá barevná vejce.

Variace v pastelové Variace v pastelové
Variace v pastelové

HRA BAREVDesignérům se povedlo zkombinovat barvy, které u sebe tak často nevidíte – bílou, hnědou, šedou, modrou a zlatou.

Variace v pastelové Variace v pastelové
Variace v pastelové

LÁSKA NA DRUHÝ POHLEDMajitelce Kasii se dům nejdřív nelíbil. Chodba a kuchyňský kout působily stísněně. Když ale viděla okna do zahrady, zamilovala se.

Variace v pastelové Variace v pastelové
Variace v pastelové

STŘED DOMOVA Krb je důležitá součást obývacího pokoje. Rodina se u něj ráda schází i s přáteli a příbuznými.

ÚTULNÁ LOŽNICE

Patro domu patří ložnici, dětským pokojům a koupelnám. Ložnice rodičů je naprostou oázou klidu. Designéři si tu vyhráli s barvami, které se prolínají celým domem. Světlé stěny, které neruší, podobně jako ve zbytku domu, žádné dekorace a obrazy, oživili tapetou. Mohutné čalouněné čelo postele od Dormi Design ještě zvyšuje dojem útulnosti, a navíc je praktické. Když si chce někdo v posteli číst, stačí mu jen se pohodlně opřít. Povlečení je v tmavých pastelových tónech a vnáší do prostoru zajímavý kontrast, zlaté doplňky zase eleganci. K dispozici tu je i šatní skříň a malá koupelna. Celkově působí ložnice dojmem místnosti, kde se skutečně pouze odpočívá – můžete tu vypnout tělo i mozek.

Variace v pastelové Variace v pastelové
Variace v pastelové

KVĚTINYKasia miluje květiny, proto nesmí chybět ani v ložnici. Do zlaté vázy na noční stolek tentokrát dala tulipány, velikonoční atmosféra vládne po celém dome.

Variace v pastelové Variace v pastelové
Variace v pastelové

DŮLEŽITÉ SOLITÉRY Ložnice patří odpočinku. Aby tu nic nerušilo, pokračovali designéři v jemné barevnosti použité v celém dome. Na eleganci přidávají zlaté doplňky v podobě váz a lampy.

Variace v pastelové Variace v pastelové
Variace v pastelové

JAKO V LÁZNIK ložnici patří koupelna. Podlaha s dekorem dřeva ji zútulňuje a pocitově prohřívá.

Variace v pastelové Variace v pastelové
Variace v pastelové

["

JAKO Z POHÁDKY<\/strong><\/em>Zrcadlo vedle vany je skutečně kouzelné – dokáže celý prostor zvětšit, a navíc mu dává lehkost.<\/em><\/p>

Spolupráce s majiteli byla perfektní. Maciek dal nám ženám volnou ruku a my s Kasiou přetvářely nápady ve skutečnost.Justyna Kozłowska, designérka<\/blockquote>

ABY VŠE LADILO<\/h4>

DRŽET SE NĚKOLIKA TLUMENÝCH BAREV VŮBEC NEMUSÍ BÝT NUDA. PROSTOR SE ROZZÁŘÍ.<\/strong><\/p>

1 <\/p>

Nápady<\/strong><\/p>

Interiéru dodávají na originalitě doplňky. Posezení v okně je jedním z nich. 2 <\/p>

Snoubení<\/strong><\/p>

Dávat dohromady zdánlivě nesourodé muže domov povznést do nečekané úrovně. Hnědé designové křeslo a tapeta připomínající oblohu? Proč ne.3 <\/p>

Výzdoba<\/strong><\/p>

Velikonoční nebo jiná sváteční výzdoba barevně a stylově ladící s interiérem je výhra. Prostoru sluší, dodá mu punc výjimečnosti, ale zároveň nijak neruší.<\/p>

NECHTE SE INSPIROVAT<\/strong><\/p>

proměna<\/strong><\/p>

Studio Zaza navrhlo úpravu celého prostoru. www.zazastudio.pl<\/p>

styling<\/strong><\/p>

O konecnou úpravu se postaral Michał Gulajski. www.wnetrzamichala.plTEXT A STYLING <\/p>

MICHAL GULAJSKI<\/strong><\/p>

\/ <\/p>

WWW.WNETRZAMICHALA.PL<\/a><\/p>

","FOTO <\/p>

MARCIN GRABOWIECKI<\/strong><\/p>"]

Rubriky:

Další z rubriky

Le Bon Brno fullress 1 kopie
Číst článek
15. 02. 2024

Bydlení v továrně

Příběh světlého loftu s velkými industriálními okny, který vznikl v bývalé textilní fabrice, inspiruje a fascinuje zároveň.

Interiéry Bydlení
Duradecor ultramatt 2
Číst článek
15. 02. 2024

Co je trendy v interiérových dveřích? Minimalistický design a šedé odstíny.

Nedílnou součástí kvalitních dveří je nejen atraktivní design, ale měly by mít také další užitečné prvky. Například moderní a odolný povrch.

Interiéry Bydlení
ROWENTA XS75s
Číst článek
29. 01. 2024

Jarní úklid: Čas na novou energii!

Jarní úklid je spojen s novým začátkem a svěží energií. Na několik měsíců zamáváte zimní náladě a vpustíte si domů více optimistických slunečních paprsků. Ty potěší zejména duši, ale oko někdy vyděsí – umí poodhalit víc, než byste si přáli.

Interiéry Bydlení
Veba povlečení
Číst článek
22. 01. 2024

VEBA - český textilní výrobce s dlouholetou tradicí

Historie společnosti VEBA navazuje na více než stošedesátiletou tradici průmyslové textilní výroby ve východních Čechách. Dlouholeté zkušenosti, technickou i technologickou vyspělost a „řemeslný um“ promítá do všech svých produktů.

Interiéry Bydlení
10 A8697 02 Peter Fabo 1 kopie
Číst článek
10. 01. 2024

Nové vrstvy a detaily

Rekonstrukce prvorepublikového bytu pracuje s tradičním rozvržením místností. K noblesní atmosféře přispívá dialog mezi historií a současnými vloženými barevnými bloky, definujícími jednotlivé pokoje.

Interiéry Bydlení
13174719 13174725 kopie
Číst článek
30. 11. 2023

Vánoce přicházejí

Dům v Horním Švábsku, kde žije fotografka a blogerka Christel Harnischová s milovaným manželem, je jako plátno, které se stále přemalovává. A zvlášť výrazně o Vánocích.

Interiéry Bydlení
Akční dvojčata Max a Magnus
Číst článek
20. 11. 2023

Pokoj pro dva školáky

Nastal čas, kdy naši synové, skoro sedmiletá dvojčata Max a Magnus, nastoupili do první třídy a my jsme museli adaptovat jejich dětský pokoj na novou životní etapu. Text a realizace: Petr Šlejmar

Interiéry Proměny
Chata zvaná Knoflíček
Číst článek
11. 11. 2023

Chata zvaná Knoflíček

Taky se na horách bavíte představami, jak to asi vypadá uvnitř těch malých útulných chaloupek? Do jedné vás teď rádi pozveme.

Interiéry Bydlení
Bydlet jako systematik
Číst článek
07. 11. 2023

Bydlet jako systematik

Naďa je ekonomka a touží po útulném bydlení. Přála si z nevyužívané pracovny zařídit ložnici s pracovnou a šatnou, a moc ráda to nechala na profesionálech.

Interiéry Bydlet jako 7. řada Bydlet jako
01 dvere VEKRA Interier QUADRIO bily lak RAL 9010 okna VEKRA Komfort EVO plast bila zakleni KLIDEA int
Číst článek
06. 11. 2023

Interiérové dveře zkrášlují i chrání

Moderní bydlení hýčká prostor, je plné světla a zbavené bariér, ale bydlet v bytě bez vnitřních dveří bychom asi nemohli. Interiérové dveře patří mezi nejnamáhavější části bytu.

Nezařazené Interiéry

AKTUÁLNÍ ČÍSLO ČASOPISU

NPB0324 Předplatné časopisu ↗
Opamuurikka

SOUTĚŽNÍ PŘÍSPĚVEK

Bond in Motion 01 foto Havas Prague TOP 10

Soutěž s Jamesem Bondem
K právě probíhající výstavě Bond in Motion na pražském Výstavišti v Holešovicích, pro vás máme soutěž o tři rodinné vstupenky na tuto unikátní podívanou. Do 1. dubna si na výstavě můžete prohlédnout nejen vozy agenta 007, ale i spoustu dalších “neautomobilových” předmětů. Více o výstavě se dočtete zde: www.bondinmotion.cz OTÁZKA: NAPIŠTE NÁM ALESPOŇ TŘI ZNAČKY VOZŮ, KTERÉ SE KDY VE FILMECH O AGENTOVI 007 OBJEVILY. SVÉ ODPOVĚDI NÁM POŠLETE NA MAIL: REDAKCE@NOVEPROMENYBYDLENI.CZ DO 7.3.2024 TŘI ŠŤASTNÉ VÝHERCE VYLOSUJEME V PÁTEK 8.3.2024

Chci soutěžit →

AKCE A UDÁLOSTI

18.11.2023 - 12.5.2024
Helena Zmatlíková dětem (100 let)

Nejnovější články

Le Bon Brno fullress 1 kopie
Číst článek
15. 02. 2024

Bydlení v továrně

Příběh světlého loftu s velkými industriálními okny, který vznikl v bývalé textilní fabrice, inspiruje a fascinuje zároveň.

Interiéry Bydlení
Duradecor ultramatt 2
Číst článek
15. 02. 2024

Co je trendy v interiérových dveřích? Minimalistický design a šedé odstíny.

Nedílnou součástí kvalitních dveří je nejen atraktivní design, ale měly by mít také další užitečné prvky. Například moderní a odolný povrch.

Interiéry Bydlení
ROWENTA XS75s
Číst článek
29. 01. 2024

Jarní úklid: Čas na novou energii!

Jarní úklid je spojen s novým začátkem a svěží energií. Na několik měsíců zamáváte zimní náladě a vpustíte si domů více optimistických slunečních paprsků. Ty potěší zejména duši, ale oko někdy vyděsí – umí poodhalit víc, než byste si přáli.

Interiéry Bydlení
DSC2107 kopie
Číst článek
23. 01. 2024

Poháry plné lásky

Zabořte lžičky do sladkých krémů, zažehněte oheň citů. Nyní se poháry plní těmi nejsladšími dobrotami a my jsme je naservírovali do porcelánových kalichů a talířků Matěje Polácha.

Poradna Řemeslo
Veba povlečení
Číst článek
22. 01. 2024

VEBA - český textilní výrobce s dlouholetou tradicí

Historie společnosti VEBA navazuje na více než stošedesátiletou tradici průmyslové textilní výroby ve východních Čechách. Dlouholeté zkušenosti, technickou i technologickou vyspělost a „řemeslný um“ promítá do všech svých produktů.

Interiéry Bydlení
Saunování
Číst článek
18. 01. 2024

Péče při saunování

O samotném saunování víme mnohé, ale víte co si vzít sebou? A víte, jaká saunová kosmetika by ve vaší kosmetické taštičce neměla chybět?

Poradna
10 A8697 02 Peter Fabo 1 kopie
Číst článek
10. 01. 2024

Nové vrstvy a detaily

Rekonstrukce prvorepublikového bytu pracuje s tradičním rozvržením místností. K noblesní atmosféře přispívá dialog mezi historií a současnými vloženými barevnými bloky, definujícími jednotlivé pokoje.

Interiéry Bydlení
Tyčový vysavač Electrolux EW81U3DB
Číst článek
05. 01. 2024

Dokonale čisto jedním tahem

Perfektně čistá podlaha za pár minut, bez kontaktu se špinavou vodou a s pomocí jediného spotřebiče? Žádný problém! Díky tyčovému vysavači Electrolux 800 Wet&Dry nebudete muset řešit nedostatek času nebo vůle k vysávání a následnému vytírání.

Test
DSC0920
Číst článek
03. 12. 2023

Ledové království

Spousty světýlek, dekorace i jídlo kořeněné severským folklorem promění vaši vánoční pohodu v zasněženou pohádku.

Recepty
13174719 13174725 kopie
Číst článek
30. 11. 2023

Vánoce přicházejí

Dům v Horním Švábsku, kde žije fotografka a blogerka Christel Harnischová s milovaným manželem, je jako plátno, které se stále přemalovává. A zvlášť výrazně o Vánocích.

Interiéry Bydlení